Wpis z mikrobloga

Potrzebuje jakiegoś w miarę prostego programu do zaprojektowania domu.
Fajnie żeby to wyglądało w miarę realistycznie (coś jak na zdj) ale było też dość proste do ogarnięcia.
Nie będzie to jakiś wymyślny projekt. Raczej coś prostego.
Jaki program możecie polecić?
#budownictwo #budowadomu #architektura #projektowanie #architekturaboners #dom #domza150tysiecy
dawid054 - Potrzebuje jakiegoś w miarę prostego programu do zaprojektowania domu. 
F...

źródło: comment_1611768259ye5BZb8cO4nCUPpZxakRvY.jpg

Pobierz
  • 17
Sprawdź home.by.me u mnie sprawdził się całkiem nieźle by sobie zobrazować wstępnie co i jak. Łatwy w obsłudze i wyglada całkiem przyzwoicie
@dawid054: Przerobiłem wszystkie najpopularniejsze, darmowe i polecam KoziKaza (nie Kazaplan). Na podstawie rzutu i ustawienia skali stawiasz sobie mury, zrobienie dachu to przeciągnięcie 2-4 punktów. Zrobiłem w nim pełen projekt domu włącznie z wnetrzami. Kazaplan też jest spoko ale brakuje parę opcji, bo nie są jeszcze tu wydane. Minus za angielsko-francuski interfejs.

W homestyle czy sweet home 3d mnóstwo czasu schodzi na zrobienie rzeczy, które w Kozikaza ogarnałem w parę minut.
@dawid054: No to śmiało Kozi Kaza. Sam fakt, że ustawienie ściany kolankowej i kąta nachylenia to są zwykłe pola, w sweet home 3d musisz sam dopasowywać płaszczyzny, żeby utworzyć dach. Nawet osadzenie okien w murze możesz zmieniać żeby zobaczyć jak będzie dom wyglądał jak dołożysz styropianu. Ja jestem zachwycony tym programem. Jedyny minus, że jak urządziłem wszystko na tip to, to wczytanie projektu trochę trwa :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dawid054: tak, dodajesz normalnie powierzchnię i wybierasz jej kolor czy fakturę jak na ścianie. Ogrodzenie jest upierdliwe bo trzeba pokolei stawiac, a nie jak w simsach, no ale da sie :p
@brevokz01: w tym kozi kaza w środku odpala mi się kazaplan po polsku. Strona francusko angielska a po stworzeniu projektu kazaplan ( ͡° ͜ʖ ͡°)- też tak macie czy tylko ja?