Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#motoryzacja #samochody

Słuchajcie,szukam auta. Pozbyłem się gruza e61 więc fajnie jakby nowe auto było większe w środku,ale jednocześnie paliło mniej niż 8l w mieście, żeby nie rdzewiało , i jego ewnetualne naprawy nie kosztowały majątku. A no i chciałbym zamknąć się w 30k. Wstępnie myślałem nad #nissan Quashqai+2 - tu silnik 2.0 wchodzi w grę, najlepiei wersja po lifcie. Spory kufer, niezły wygląd, silnik z Renuffki, 3 rząd siedzeń może się przydać. Nie wiem zbytnio jak korozja, czy go szarpie czy też nie.

#fiat Freemont lub #dodge Journey w wersji po 2010 roku, całkiem przestronne, spora ilość schowków, jednakże trochę archaicznie wygląda, i ciężko o napęd 4x4. Silnik JTD bardzo dobry, tak samo 3.6v6 z lpg. Journeya oglądałem przedliftowego i trochę go ruda brała.

#skoda Yeti , ciut mała się wydaje ,choć pamiętam test w Top Gear jak przez nią przeszła grupa strażaków w pełnym oprzyrządowaniu i nic nie popsulo, silnik 2.0tdi ponoć bardzo dobry, jest też wersja 4x4 ,korozji chyba nie ma.

Myślałem też nad takimi egzotykami jak #ford Escape , tylko tu z USA nie jebniętego znaleźć to trudna sztuka, trojaczki od #citroen #peugeot i #mitsubishi (4007,CCroser,Outlander) , te całkiem spoko,szczególnie z dieslem od PSA ale słyszałem że korodują.

Czy ostatecznie jestem skazany na #dacie Duster czy jednak coś się ciekawego znajdzie? A może Peugeot 3008 w tej wersji z dieslem i hybrydą? Jak takie połączenie się sprawdza? #hybryda też za mną chodzi , myślałem też nad #toyota Prius w wersji plus ale tu pułap cenowy na który nie chce wchodzić,a jak coś tańszego to po 500k przebiegu, a jak wtedy bateria się zachowuje to nikt nie wie.
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klark: no też myślałem , w zasadzie freemont to minivan,nie wiem czemu błędnie ludzie mówią na to suv. Podobają mi się eurovany ale to już stare kapcie są,konstrukcje z początku lat 2000.