Wpis z mikrobloga

@PolishDoomer: To sprawdzamy od góry:
Janet Yellen - Data i miejsce urodzenia: 13 sierpnia 1946 74 lata, Brooklyn, Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Merrick Garland - Data i miejsce urodzenia: 13 listopada 1952 68 lat, Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone
Alejandro Mayorkas - Data i miejsce urodzenia: 24 listopada 1959 61 lat, Hawana, Kuba

Dalej też tacy Żydzi? Czy może kryteria norymberskie stosujesz, aby określić, kto jest Żydem?
  • Odpowiedz
@PolishDoomer: Jaką to mniejszością etniczną są Żydzi? Z tego co wiem, to wyznawcy judaizmu składają się z bardzo wielu grup etnicznych. Do tego której z tych grup przypisujesz nieszczere intencje w rządzie z samego faktu przynależności do tej grupy? Cmon, te bzdurne argumenty zostały obalone już w latach 40-tych xD
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Proste pytanie można zadać takim osobom: Kim jesteś -amerykaninem czy żydem? To tak jak niedawno Adelson, "wielki amerykanin" jak kopnął w kalendarz to kazał się pochować w Izraelu. Widać jednak kim się czuł całe życie -raczej nie amerykaninem. Po prostu to było miejsce w którym dobrze mu się żyło i robiło interesy. Kulturowo i etnicznie nie miał jednak żadnej płaszczyzny z tymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Póki nie ma możliwości sprawdzenia tego, póki podwójne obywatelstwo jest możliwe, póki nie ma deklarowanej etniczności w dokumentach amerykańskich[jak niegdyś było nawet za prl] to to jest gdybanie. Po owocach ich poznacie, a jak dla mnie ich owoce wyglądają na zgniłe...
  • Odpowiedz
@Kempes: Wolałbym aby to ludzie pochodzenia polskiego zasiadali w najważniejszych departamentach, najważniejszych państw na świecie, no ale co kto woli i do której grupy się poczuwa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Chcę po prostu aby każdy naród był rządzony przez ludzi wywodzących się z danego narodu. Żaden naród nie powinien być rządzony przez obcą/inną grupę etniczną, zwłaszcza jeśli ta grupa nie jest większością, bądź nie tworzyła w większości kraju i jego wspólnej historii.
  • Odpowiedz