Wpis z mikrobloga

#smog w #warszawa

I co? Ktos jeszcze uwaza ze smog nie jest spowodowany ogrzewaniem domow? Noc -20 stopni i 'przypadkowo' jest rekord zanieczyszczenia powietrza, taki ze czuje smog w mieszkaniu mimo oczyszczacza powietrza.

Jak ten temat jest poruszany to czesto komentujacy to wypieraja i pisza ze chodzi o ruch samochodowy lol.
  • 68
  • Odpowiedz
różne powody u nas to zarówno ogrzewanie jak i #!$%@? samochody


@marcel1337: no właśnie #!$%@? samochody to w tym momencie w tym mieście temat marginalny. Smogu nie ma poza sezonem grzewczym. Oczywiście powinno się ścigać gości, co zostawiają za sobą chmurę dymu z diesla etc. ale to nie dalsze dokręcanie śruby kierowcom i ograniczanie ruchu jest środkiem, którego potrzebujemy by nie dusić się w wielkomiejskiej wędzarni.
  • Odpowiedz
to czesto komentujacy to wypieraja i pisza ze chodzi o ruch samochodowy lol.


@Ajakamr: bo jak jest tęgi mróz, to trzeba co godzine wyjść i przepalić silnik do zagrzania, żeby rano odpalił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nasz wspaniałomyślny rzad zamiast marnotrawić pieniądze na niby walke ze smogiem, mógłby zdjąć podatek VAT z ekogroszku pelletu gazu itp oraz z pieców, wtedy zdecydowana większość ludzi mogłaby sobie pozwolić na taki "luksus" . Zanim mnie zlinczujecie za ekogoroszek to na obronę swoja napisze ze posiadam taki kocioł i nigdy nie poczułem smrodu z mojego komina. Sąsiedzi z bliskiego otoczenia tez takie same posiadają i u nich jest tak samo. Zadno kiedy
  • Odpowiedz
@pijekubusplay: Kotły z podajnikiem na ekogroszek są o niebo lepsze od kopciuchów, szczególnie że w kopciuchach trzeba umieć palić co dodatkowo pogarsza sprawę, już po samym wyglądzie dymu widać różnicę, jak mój tata lata temu zmienił piec to sąsiedzi się na nas poobrażali bo myśleli że burżuje gazem chałupę grzejo xD
  • Odpowiedz
@Pangia: Piękny zapach i wpływ na otoczenie ma to „para wodna”, trochę zbyt długo zostawisz przy tej „parze” otwarte drzwi i może ci się zasnąć za kierownicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy jesteś w stanie zaakceptować fakt, że smog może mieć więcej niż jedno źródło


@Blotny: Jasne ze jestem. Prawdopodobieństwo, ze jedna wspomniana przeze mnie zmienna wyjaśnia cale zjawisko jest nikle.
  • Odpowiedz
Możesz mi powiedzieć, dlaczego poruszasz się w świecie binarnym? Dlaczego uważasz, że tylko jeden czynnik może powodować smog?

@janekplaskacz:
Nie uwazam tak. Mam nadzieje ze pomoglem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio odpowiedz -> jasne ze jakość powietrza wyjaśnia wiele zmiennych poza paleniem w domach. Jednak jak chcemy rozwiązać jakiś problem to prawdopodobnie warto się skupić na tych które są najistotniejsze. Zakładam, ze wpływ samochodów jest pomijalny porównując
  • Odpowiedz
  • 0
@Ajakamr jest dokładnie tak jak mówisz, z ciepłowni dymu się jak nie wiem co, to jest masakra, niemiła zimno w dupy i przez to dostaje planeta po dupie, ale przecież 'to nie ich problem'
  • Odpowiedz
  • 1
Nikt tego nie neguje, nawet aktywiści


@advert i tu się zdziwisz. Dzisiaj w radiu aktywistka w wawie mówiła, że suta są głównym źródłem smogu.
  • Odpowiedz
tos jeszcze uwaza ze smog nie jest spowodowany ogrzewaniem domow?


@Ajakamr: a rozróżniasz stwierdzenia "smog to 100% ogrzewanie domów" od "smog jest powodowany TAKŻE przez inne źródła?" :)
  • Odpowiedz
Jednak jak chcemy rozwiązać jakiś problem to prawdopodobnie warto się skupić na tych które są najistotniejsze.


@Ajakamr: akurat najistotniejsze w ograniczaniu samochodów to nie jest smog przez nie generowany, tylko emisja CO2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ajakamr: Kto uważa, że smog nie jest spowodowany paleniem czym popadnie w celu ogrzania?
Nie zmienia to też faktu, że do tego smogu dochodzą też spaliny z aut jak i fabryk oraz mała cyrkulacja powietrza na danym obszarze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jaki ruch samochodowy, gdy latem jest w miarę ok?


@szpongiel: właśnie to w "MIARĘ ok" jest powodowane przez m. innymi samochody, inaczej byłoby po prostu "ok"

@Ligniperdus: nie przeczę. Dlatego marzy mi się czas gdy już będą tylko elektryczne ale porównaj sobie z teraz statystyki smrodu z dużymi miastami z zachodu. Tam nie ma takiego syfu, bo nie ma domowego ogrzewania na piece opalane węglem, śmieciami i gunwem.
To jest
  • Odpowiedz