Wpis z mikrobloga

@StaryWedrowiec: Siemię Lniane możesz zmielić, zalać woda i pic. Smakuje trochę jak kleik. Podobno ma bardzo pozytywny wpływ na przewód pokarmowy. Jak dla mnie to ma bardzo obojętny smak.
  • Odpowiedz
@masterix
@StaryWedrowiec

Bo ma kiedyś za czasów gimbazy miałem jakieś problemy z żołądkiem i przewodem pokarmowym, oprócz leków,badań lekarz kazał mi właśnie sobie tak wcinać siemię lniane, z drugim lekarzem ustaleń szluga w gabinecie przy zapaleniu migdałów bo powiedział że to zabija bakterie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: piję siemię lniane regularnie, zalewam wrzątkiem, odstawiam na jakiś czas i wypijam. Szczerze mówiąc to dziwne jest w smaku, ale ja je lubię. Pomaga mi na problemy z żołądkiem, ogólnie polecam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@StaryWedrowiec: Normalne jest w smaku. Zmielone siemię, gdzieś tak czubatą łyżeczkę, zalewam mocno ciepłą wodą i czekam aż zrobi się z tego glut. Potem piję na hejnał i tyle. Można też robić w mleku, wtedy to w ogóle smakuje jak jakiś napój zbożowy. Działa to bardzo dobrze na zaparcia i wzdęcia oraz na stany zapalne systemu trawiennego.
  • Odpowiedz
poczytaj o diecie Dr. Budwig


@FarGO: Jedyna dieta, której naprawdę potrzebuję, to ograniczenie picia piwa (wątroba, nie sługa - stosuję, a przynajmniej się staram) oraz zwiększenie spożycia białka.

Jestem szczupły od zawsze (ektomorfik). Na szczęście jest zioło, które uruchamia gastrofazę, ale znowu wtedy robię z żołądka
  • Odpowiedz
  • 2
@StaryWedrowiec piłam gotowane na wrzody żołądka, samo jest do przeżycia a z odrobiną miodu jest bardzo fajne, nie rozumiem tych porównań powyżej.
Tylko nie kupuj zmielonego- jest już odtłuszczone. Przechowuj w lodówce w słoiku bo ziarenka jełczeją w temperaturze pokojowej.
  • Odpowiedz
Ja tam codziennie rano sobie zmielone siemię, albo nawet czasami i nie zmielone zalewam wrzącą wodą i piję. Podobno zdrowe, a smakuje zupełnie jak nic... Więc nie narzekam. Tylko zmielone z wodą ma konsystencję gluta xD
  • Odpowiedz