Wpis z mikrobloga

Czym się różni morsowanie od stosowania metody Wima Hofa?

Morsy- rozgrzewka, wchodzą do wody, drą się, najczęściej ubrani w czapki, rękawiczki, buty a po wszystkim opcjonalnie piwko i kiełbasa. Najczęściej morsuje się w grupie.

Zimno w metodzie Wima Hofa
- zaczynasz od ćwiczeń oddechowych
- potem ćwiczenia fizyczne na bezdechu
- najlepiej robić to samemu albo w małej grupie
- do wody wchdzisz bez czapek i rękawiczek (ja polecam znaleźć sobie miejsce gdzie można wejść na waleta)
- będąc w wodzie zanurzasz się cały, również głowe. W wodzie powinniemeś siedzieć po szyje z dłońmi pod wodą
- masz polubić zimno i się uspokoić
- metodaWH jest swoistą techniką medytacyjną

#morsowanie #wimhof
#morsowanie
Pobierz I.....o - Czym się różni morsowanie od stosowania metody Wima Hofa?

Morsy- rozgrze...
źródło: comment_1610294352Q5cEbxCn49Ntpmblz6okc7.jpg
  • 109
@ImInLoveWithTheCoco: Więcej w tym ideologii i marketingu niż jest to czegoś warte. Tezę zbudowałeś na obrazie statystycznego morsa janusza. Osobiście zanurzam się cały, kontroluję oddech, do tego biegam przed i po. Znam swoją wartość i nie muszę jej budować poprzez identyfikację z jakimś 'oświeconym', 'lepszym od innych' ruchem. I nie polecam hiperwentylacji tak aprop. Kiedyś podziękujesz.
@ImInLoveWithTheCoco: ja stosuje morsowanie jako medytację. Zacząłem tez w tym roku ćwiczenia oddechowe, ale nad oddechem w wodzie panuje od początku. Trudno było znaleźć miejsce do medytacji w Łodzi, bo wszędzie morsują duże grupy, wiec w tym roku zostawiłem basen w ogrodzie na całą zimę i było to najlepsze co mogłem zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale jak możesz pisać o różnicach a więc porównywać, skoro twierdzisz, że morsowanie wiąże się z darciem ryja, kiełbasą i ogniskiem. No błagam... Serio?


@smileplease: Bo pewnie morsowanie przyciaga mase amatorow. Robi sie sped kilkunastu, kilkudziesieciu osob w tym wielu nowicjuszy ktorzy musza zrobic wokol siebie szum aaaaaa oooooooooo auuuuuuu przy wchodzeniu albo wbieganiu do wody. Trudno robic wokol siebie szum gdy przed wejsciem do wody zamiast #!$%@? truchcik w dresach
@ImInLoveWithTheCoco: #!$%@?- morsowanie jest przyjmne samo w dobie+ okazja do spotkania z kolegami 3-4h nad jeziorkiem z ogniskiem i kiełbaskami to coś na co czekam siedząc na d**** w pracy ... gdyby prozdrowotnie trzeba było smyrać mosznę soplem lodu to również bym tego nie robił bo ma być to przyjemność wielokierunkowa a nie katorga wg jakiegoś schematu- jeden siedzi minutę, drugi 10 minut z fajką w gębie i to chodzi- robisz