Wpis z mikrobloga

Czym się różni morsowanie od stosowania metody Wima Hofa?

Morsy- rozgrzewka, wchodzą do wody, drą się, najczęściej ubrani w czapki, rękawiczki, buty a po wszystkim opcjonalnie piwko i kiełbasa. Najczęściej morsuje się w grupie.

Zimno w metodzie Wima Hofa
- zaczynasz od ćwiczeń oddechowych
- potem ćwiczenia fizyczne na bezdechu
- najlepiej robić to samemu albo w małej grupie
- do wody wchdzisz bez czapek i rękawiczek (ja polecam znaleźć sobie miejsce gdzie można wejść na waleta)
- będąc w wodzie zanurzasz się cały, również głowe. W wodzie powinniemeś siedzieć po szyje z dłońmi pod wodą
- masz polubić zimno i się uspokoić
- metodaWH jest swoistą techniką medytacyjną

#morsowanie #wimhof
#morsowanie
I.....o - Czym się różni morsowanie od stosowania metody Wima Hofa?

Morsy- rozgrze...

źródło: comment_1610294352Q5cEbxCn49Ntpmblz6okc7.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: pamiętajcie" However, Van Marken Lichtenbelt goes on to say: "When practicing the Wim Hof Method with a good dose of common sense (for instance, not hyperventilating before submerging in water) and without excessive expectations: it doesn't hurt to try." "( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: ja od półtora roku stosuję Wima a mimo to nie mam problemu morsować ze znajomymi. Trochę na piedestał wynosisz jak często właśnie robią to "Hofowcy".
Mam ten komfort, że mieszkam w na tyle zimnym miejscu, że nawet latem jak chcę, to 1,5h autem i jestem nad wodą gdzie temperatury oscylują w granicach +5 a 3,5h autem i jestem nad lodowcem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zarówno morsów
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: ja się raczej nie nadaje bo jak w domu spada temperatura później 20 to szybko odkrecam kaloryfer . A jak na zewnątrz jest poniżej 5 to ni ma uja nigdzie nie idę choćby wołami ciągli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: czyli na wima hofa to tak jak się wchodzilo #!$%@? z kumplami do jeziora zimą zanurzajac glowe żeby poplywac i bez rekawiczek czy czapki, bo po co do wody. Dobrze wiedzieć ze stosowalismy elitarną technikę nie to co te gamonie co wchodzą w czapce i rekawiczkach do wody i rąk ani głowy nie zaburzają ^^
  • Odpowiedz