Wpis z mikrobloga

Czym się różni morsowanie od stosowania metody Wima Hofa?

Morsy- rozgrzewka, wchodzą do wody, drą się, najczęściej ubrani w czapki, rękawiczki, buty a po wszystkim opcjonalnie piwko i kiełbasa. Najczęściej morsuje się w grupie.

Zimno w metodzie Wima Hofa
- zaczynasz od ćwiczeń oddechowych
- potem ćwiczenia fizyczne na bezdechu
- najlepiej robić to samemu albo w małej grupie
- do wody wchdzisz bez czapek i rękawiczek (ja polecam znaleźć sobie miejsce gdzie można wejść na waleta)
- będąc w wodzie zanurzasz się cały, również głowe. W wodzie powinniemeś siedzieć po szyje z dłońmi pod wodą
- masz polubić zimno i się uspokoić
- metodaWH jest swoistą techniką medytacyjną

#morsowanie #wimhof
#morsowanie
Pobierz I.....o - Czym się różni morsowanie od stosowania metody Wima Hofa?

Morsy- rozgrze...
źródło: comment_1610294352Q5cEbxCn49Ntpmblz6okc7.jpg
  • 109
@niebieskatrytytka: Trytyteczko moja droga :) Już śpieszę Ci z wyjaśnieniami. Parafrazowałem OPA oraz nawiązywałem do wcześniejszego komentarza, gdzie napisałem, że przedstawiając morsów jako w sposób w jaki przedstawił, obrazuje raczej Januszy morsowania, którzy się drą, palą ogniska itp.
ób w jaki przedstawił, obrazuje raczej Januszy morsowania, którzy się drą, palą ogniska itp.


@smileplease: Już zabarwiasz to pejoratywnie. Dlaczego niby to ma być negatywnie odbierane. Nie ma nic w złego w ognisku i zabawie. Normalni ludzie. Wiem, że fajnie się poczuć lepszym przez takie społeczne referencje, ale moim zdaniem zupełnie to jest nie potrzebne
@mandarin2012: Wim hof zaleca 2-3 minuty w zimnej wodzie i to juź nazywa maksymalnym czasem więc jaka jest wina jego w tym, że Twoja rozgarnięta koleżanka siedziała tam 10minut?

On nie mówi, że jedyny ma racje. Sam należy do honorowego klubu morsów i ciągle powtarza, że jak ktoś woli to ma wchodzić z neoprenami, jak ktoś chce ma robić tylko zimny prysznic. Zresztą sam mówił, że wystarczy temperatura wody poniżej 15
@Szyme1: czyli ogladamy zupelnie innego wim hofa. przepraszam widocznie gosc ktory pokazuje lazenie 30 min w zamrazalce z zamoczona glowa, ciagnie tam dwoch gosci, namawia na skakanie do wody w polskich gorach, kaze siedziec komus w beczce z lodem - pozniej tlumaczy ze to tylko zart i kazdy ma siedziec tylko 2 minuty. widocznie mam jakas skrocona wersje filmu. przepraszam, wiecej nie bede sie wypowiadal.
@mandarin2012: Przecież podajesz przykład sytuacji przy której Wim był, z osobami które przygotował.
Co z tego, że pokazuje bycie w beczce 30minut? Ludzie pokazują jak skaczą ze spadochronu a strongmeni pokazują jak podnoszą ciężkie rzeczy i to znaczy, że oni Ci to każą robić? Po prostu koleżanka musi zacząć brać odpowiedzialność za to co robi a nie szuka winnych przez to, że ogląda skrócone wersje filmu ( ͡° ͜ʖ