Wpis z mikrobloga

@MiszczJoda: sous vide zaleca się robić w 62C

@chef_r2r: to jest dokładnie temperatura ścinania białka. Czyli moment kiedy zmienia ono swoja konsystencje i teksturę. Idealny moment, chodź jak dla mnie nie do wszystkiego. Np. wołowinę czy schab wolę w temperaturze ok 55*C.
@wwwooo: @chef_r2r: i co zostanie z takiej wołowiny w 62 stopniach? Przecież to już nawet medium rare nie będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Robiłem w 54-55 stopniach wcześniej, a te jedzone dzisiaj były w 51,5 (mogły dostać jeszcze trochę więcej na patelni ale wątpię) i jak dla mnie były lepsze niż te wcześniejsze
@wwwooo: @chef_r2r: i co zostanie z takiej wołowiny w 62 stopniach? Przecież to już nawet medium rare nie będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Robiłem w 54-55 stopniach wcześniej, a te jedzone dzisiaj były w 51,5 (mogły dostać jeszcze trochę więcej na patelni ale wątpię) i jak dla mnie były lepsze niż te wcześniejsze


@MiszczJoda: 62*C to medium well się nazywa. Czyli ostatni stopień zdatności wołowiny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiszczJoda: A ja kupiłem niecały rok temu tego starszego biolomixa i jak nastawiam na 51,5 to wychodzi mi mięsko całe upieczone ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie polecam