Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie dostałem roboty przy układaniu towaru w supermarkecie w nocy. Wyobrażacie to sobie? Jakim trzeba być żałosnym i nic nie wartym sk*synem, żeby nie znaleźć zatrudnienia w najprostszej, niewymagającej żadnej wiedzy, wykształcenia ani doświadczenia pracy? Co trzeba sobą reprezentować, aby w oczach rekrutera nie spełniać wymaganych przy tym zajęciu minimalnych predyspozycji?

Szukam pracy, która pozwalałaby mi zarabiać pieniądze w sposób niekolidujący z innymi ważnymi zajęciami. Mogę pracować w weekendy i dodatkowe dwa dni w tygodniu, w pozostałe muszę być w domu i pomyślałem, że praca w nocy będzie dobrym rozwiązaniem - bo godziny nocne są płatne trochę więcej, dzięki czemu przepracowując trochę mniej godzin, mógłbym zarobić wciąż minimalną, ale pełną (w wymiarze godzinowym) tygodniówkę. Po za tym bardzo potrzebuję kontraktu na możliwie najdłuższy czas.

No i byłem na interview w tesco, bardzo miło rozmawiało mi się z managerem nocnej zmiany, przepracowałem kilka godzin "work sample" - ułożyłem brakujący towar w zamrażarkach, sprawdziłem daty ważności produktów, posprzątałem puste kartony. Nawet pomagałem jakimś dwóm starszym Ukraińcom robiącym to samo, tylko zatrudnionym już od kilku dni przez agencję, bo nie mogli znaleźć produktów. Potem znowu rozmowa z zadowolonym managerem, szybkie cześć-cześć z innymi pracownikami tak jakby mnie już im przedstawiał bo chce żebym dla niego pracował.

A dziś dostałem maila, że jednak dziękują, ale nie spełniłem minimalnych kryteriów.

Dziękuję.

#pracbaza #emigracja #uk #londyn #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff7a52eebebed000a75a80f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 108
@chwila: o dziwo o prace na rozkladanie towaru na nocki nie jest tak latwo.

Sam jak tutaj przyjechalem to aplikowalem do morrisona bo pracowalo sie tylko 4 dni i stawka pamietam o wiele wyzsza niz gdzie później wszedzie indziej mialem. Praca lekka i bez stresu. Znajomy teraz tam pracuje i sobie chwali. Ludzie z jego ekipy sa tam dlugie lata i nie zamierzają rezygnowac rowniez dkatego ze maja spore znizki w
@AnonimoweMirkoWyznania: trzeba szukać pozytywów, a nie negatywów.
Z każdej porażki wyciągaj pozytywy. Często taka sytuacja sprawi, że weźmiesz się za siebie w danej sprawie i znajdziesz dużo lepsze rozwiązanie.
Malo osób pracuje tam gdzie pracuje nie lubiąc pracy "bo tak wygodnie", a dopiero jak ich zwolnią, to się doszkalaja i znajdują lepsza posadę?
Nie odbieraj tego personalnie. Równie dobrze mógł sie pojawić ktoś "po znajomości" albo za niższa stawkę.
@AnonimoweMirkoWyznania: prawdopodobnie z murem zetkniesz się jeszcze nie raz, także łeb do góry
pamiętam jak w Anglii chciałem znaleźć inną pracę niż produkcja, i mi się n ie udało ( ͡° ʖ̯ ͡°) też byłem smutny ale pamiętaj, że zawsze idziesz do przodu ()