Wpis z mikrobloga

ty, jedno pytanie. Jakby nagle hipotetycznie na calym swiecie wprowadzono ban na zabijanie zwierzat i jedzenie mięsa i pilnowali tego hardkorowo to rozumiem, ze byś umarł i reszta świata tez? : D


@monarchista: Przypuśćmy, że miłościwie nam panujący mają jakąś magiczną technologię, która dekapituje delikwenta, który złamie zakaz, jak w tym cringe'owym filmiku propagandowym ("no pressure" ( ͡° ͜ʖ ͡°)), i nawet mają równie magiczne AI czuwające
@anonymous_derp: oj nie spodziewalem sie. To ciekawa analiza ale moim zdaniem błędna (ogólnie bo pewnie sporo tu jest faktów).
Chodziło mi o hodowle i zabijanie na mięso. Nie mówiłem o używaniu zwierząt do jaj i nabiału. W końcu tam zwierze nie ginie po to aby to dać. No siłą rzeczy na pewno zniknęłoby rybołówstwo oraz hodowla na mięso.
To by pomogło planecie w kontekście emisji gazów cieplarnianych. Pomińmy Afryke ponieważ im
oj nie spodziewalem sie. To ciekawa analiza ale moim zdaniem błędna (ogólnie bo pewnie sporo tu jest faktów).

Chodziło mi o hodowle i zabijanie na mięso. Nie mówiłem o używaniu zwierząt do jaj i nabiału. W końcu tam zwierze nie ginie po to aby to dać.


Toteż założyłem, że da się to wykorzystać, choć mniej efektywnie niż mogąc również wykorzystać mięso.

No siłą rzeczy na pewno zniknęłoby rybołówstwo oraz hodowla na mięso.
@anonymous_derp:

To co, zakaz ograniczamy do "cywilizacji"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cos czuje, ze mimo jedzenia mięsa ta Afryka nadal sie nie rozwinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Używając współczesnych, zmechanizowanych metod rolniczych, trudno to nazwać przypadkiem - raczej statystyczną pewnością. Na polach uprawnych i w nich żyje całe mnóstwo rozmaitych zwierząt. Wszelkiej maści bezkręgowce,
z tego co ja czytałem, mamy więcej cech wegetarian niż mięsożerców. Nie - te mikro kiełki w trójkach to nie sa kły do szarpania zwierzyny XD goryle mają większe kły a są wegetarianami. Mózg wazy zaledwie kilka % naszej masy a zużywa jakieś 20% energii. Ale tak jak już wspomniałem - mięso zawiera mało energii w sobie poniewaz jest to głównie białko. 100 gramów piersi z kurczaka ma jakieś 100 kcal ale
źródło: comment_1608984653JJzd28bjm15m3CdSeMTJrG.jpg
@anonymous_derp

Kaloryczność mięsa zależy w głównej mierze od ilości tłuszczu na nim (zawartość białka jest dosyć stabilna na poziomie 15-20 g/100g). Tłuszcz jest najbardziej kalorycznym makroskładnikiem, więc bardzo szybko dokłada kalorii. Pierś z kurczaka jest jednym z najchudszych mięs. Jeśli popatrzymy nawet na typowe inne rzeczy, takie jak wieprzowina i wołowina, czy nawet udko kurczęce, to kaloryczność znacznie wzrasta.


O czym juz napisalem przecież. I ponownie - nie chodzi o to aby
@monarchista:

tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cos czuje, ze mimo jedzenia mięsa ta Afryka nadal sie nie rozwinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Można by powiedzieć, że według Twoich kryteriów są oni już teraz o wiele bardziej rozwinięcie gdyż zostawiają mniejszą stopę węglową, nie są przemnożeni i jedzą głównie rośliny/nabiał.

PS. Woda przeciez nie ma kalorii, ryz umiemy po prostu przygotować aby był dla
ponieważ nie istniało rolnictwo. Sam o tym pisałeś. Wiadomo, ze rosliny potrzebują więcej miejsca i uprawy, czego nie robiono po prostu.


To nie znaczy, że nie jedzono roślin. W zależności od pory roku i klimatu, takie rzeczy jak owoce, orzechy i korzonki występują nawet bez rolnictwa. Nie ma tego dużo, i nie jest to tak pożywne (energetycznie) czy mało toksyczne jak współczesne odmiany, ale da się to zjeść.

Słucham? Żyje najwięcej ludzi
@anonymous_derp:

To nie znaczy, że nie jedzono roślin. W zależności od pory roku i klimatu, takie rzeczy jak owoce, orzechy i korzonki występują nawet bez rolnictwa. Nie ma tego dużo, i nie jest to tak pożywne (energetycznie) czy mało toksyczne jak współczesne odmiany, ale da się to zjeść.


No więc sam sobie odpowiedziales, ze nie ma sensu o tym mówic, skoro nie bylo tego duzo i jest nieskokaloryczne.
Ogólnie to ja
No więc sam sobie odpowiedziales, ze nie ma sensu o tym mówic, skoro nie bylo tego duzo i jest nieskokaloryczne.

Ogólnie to ja rzucam teze, Ty dajesz mi kontrargument, ja daje swój kontrargument a ty odpowiadasz na zasadzie "no tak ale bo to i tamto". Nie pierwszy raz.


Tutaj racja, bo przeczytałem "ponieważ" jako "przecież". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I ponownie - rozmawialiśmy o nie jedzeniu mięsa a