Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z anonimowych, bo jeszcze mnie ktoś znajdzie.

Czy u was w korpo też jest jakiś śmieszny kult wypłaty?

Zauważyłem, że co przyjdzie wypłata to na grupie na messengerze ludzie się cieszą jak 8 latek klockami LEGO.

Nie rozumiem tego, albo to ja jestem dziwny?

#zarobki #korposwiat #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe2e7dc4fbb67000ac1f10f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 34
@AnonimoweMirkoWyznania: Większość ludzi żyje ,,OD ... DO" Mają problem w gromadzeniu swoich oszczędności co przy jednej z największych inflacji w Europie + doświadczeń ich rodziców i dziadków z dużą inflacją w latach 80 i 90 ma z ich perspektywy sens(wydać 100 % dochodów na konsumpcję).
@AnonimoweMirkoWyznania: czego nie rozumiesz, że się ludzie cieszą, że wypłata przyszła? może są bardzo nieregularne, albo pracujesz za krótko i nie wiesz o jakiś przeszłych kłopotach z płynnością wypłat w swoim korpo, które odcisnęły piętno w pamięci tych ludzi. Jak pracowałem w dużym korpo, to zawsze się wszyscy cieszyli z wypłaty, bo mieli tendencję do spóźnień. Poszli po latach po rozum do głowy i przestali zwlekać do ostatniego dnia i jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: może takie jest środowisko co za młodu każdy pieniądz był dla nich świętem, to i teraz świętują. W mojej korpo zupełnie nie ma czegoś takiego, może być dlatego że niemalże zawsze płacą 3 danego miesiąca, więc zaskoczenia raczej nie ma.
@AnonimoweMirkoWyznania: Heh, w jednej z byłych firm też był taki kult. Zapoczątkował go chyba kolega, co nawet konto zmieniał na takie samo jak ma pracodawca aby przelew był natychmiastowy.

U mnie znowu potrafię dopiero po pół roku sprawdzić czy wypłaty wpływają na konto oraz czy w umówionych kwotach.
trochę jest, ale to zależy od ludzi. Ci co żyją od 1 do 1 to sprawdzają co 5minut konto w dniu wypłaty.


@Marq91 też sprawdzam. Po wypłacie zawsze przelewam część hajsu na drugie konto i traktuje je jakby go nie było a później żyje od 1 do 1 :D