Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z anonimowych, bo jeszcze mnie ktoś znajdzie.

Czy u was w korpo też jest jakiś śmieszny kult wypłaty?

Zauważyłem, że co przyjdzie wypłata to na grupie na messengerze ludzie się cieszą jak 8 latek klockami LEGO.

Nie rozumiem tego, albo to ja jestem dziwny?

#zarobki #korposwiat #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe2e7dc4fbb67000ac1f10f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 34
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w sumie nie zyje od pierwszego do pierwszego, mam kilkanascie k oszczednosci (mialam wiecej ale jesten ma etapie kupna mieszkania i troche poszlo) a tez zawsze sie jaram jak mi wyplata na konto wplynie :D chociaz raczej sie z ta radoscia nie obnosze, bardziej w serduszku xD
  • Odpowiedz
@JarekNoooTego: No ok, rozumiem, tez tak robię. Ale jakbyś wszedł na to konto dzień po planowanej wypłacie to co by to zmieniło. To ze ktoś sprawdza konto mnie nie dziwi tylko nerwowe sprawdzanie co 5minut w podekscytowaniu czekając na ten jeden jedyny moment zaksiegowania wypłaty na koncie.
  • Odpowiedz
@kaaban: jasne, że tak robią zarówno ludzie zarabiający minimalną jak i programiści 10k i 15k. Nie twierdzę, że tak robią tylko biedni. Tak robią zwykle ludzie gdy się denerwują, bo nie otrzymali tego czego oczekiwali w terminie, w jakim się tego spodziewali. Jeśli w firmie ktoś się dopytuje czy inni dostali już wypłatę, to albo przyszedł z organizacji, gdzie są problemy z terminowością, albo to korpo jest taką organizacją. Nie widziałem
  • Odpowiedz
@kt13 Zgadzam się, jednakże praca powinna sprawiać Ci także satysfakcję, przyjemność, wskaże spędzasz w niej 1/3 swojego życia. Nie potrafiłbym robić czegoś, czego nie lubię, ale za dobrą kasę.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: nie jest tak ze robie cos z pasja i dostaje za to hajsy. Ale swoją prace lubię i nie wyobrazam sobie życia bez pracy. Wychodze z założenia ze praca jest w zyciu potrzebna i nie mam na mysli #!$%@? w fabryce na 3 zmiany i klejenie naklejek na pralki. (Jedna z pierwszych prac w zyciu) ale czlowiek to istota twórcza, wiec cos tworzyć musi. A czy przez prace czy malowanie
  • Odpowiedz
Retro: @AnonimoweMirkoWyznania: w mojej firmie wypłaty i premie są zawsze na czas mimo że nikt tam mało nie zarabia, a mimo to są ludzie którzy zachowują się tak jak mówisz, moja osobista teoria jest taka że to Ci co żyją ponad stan i jest to dla nich niezbędny pieniądz, inni z kolei mają tak głęboko wpokojny bezmyślny konsumpcjonizm że jak tylko dostaną kasę to lecą po spodnie czy jakiś gadżet
  • Odpowiedz
Programista15k: Nie jesteś sam, u mnie też w pracy wypłata zawsze przychodzi regularnie, bez problemów a wszyscy jarają się "wypłata przyszła!" jakby to było jakieś nie wiadomo co i trzeba dziękować, że dostało się należną pensję za pracę xD
Też nie rozumiem kompletnie tego zachowania, dla mnie to oczywista oczywistość, że wypłata po przepracowanym miesiącu przyjdzie, tak jak oczywiste jest to, że najpierw jesz a potem wydalasz i nie wiem czym
  • Odpowiedz