Wpis z mikrobloga

@MicroPepe: bo wiatr nie wieje na dole ;) Patrzysz na SAT24, widzisz że chmury się przewalają nad krajem, myślisz sobie nieźle wieje, a tu dupa, bo front zasuwa górą.
Wczoraj myślałem że mnie z autobany zdmuchnie, tak wiało chyba od Drezna do granicy ;)
@MicroPepe: Z głową mam coś jak każdy na wypoku ale ja dużo obserwuję i widzę że większość czasu, nazwijmy to, nie ma dobrego przeciągu w kraju. Wierzyć możesz w co chcesz ale czasami tez poobserwuj, skonfontuj z kamerkami, prognozami, mapami online ;)
@Anty_kacap: policz sobie - jeśli taki zwykły kopciuch 40% paliwa wypuszcza przez komin do atmosfery a takich kopciuchów są setki tysięcy a na sezon każdemu idzie kilka ton węgla plus drzewo na rozpałkę to ile to jest ton syfu w powietrzu? Przecież rejony przemysłowe nie palą węglem w kopciuchach to skąd tam ma być smog? Tak się robiło ze sto lat temu ale teraz używa się gazu lub prądu.
@MicroPepe: Ludzie nie przestaną bo jesteśmy biedni.
...tylko że myśmy swoją szansę na gaz kur... stracili przez tych durni rządzących. Zamiast się ustawiać to się popsztykali z ruskimi i mamy #!$%@? smog, ehhh
@MicroPepe: bo jesteśmy. Nie każdy jest #informatyk15k Tylko w nowym budownictwie stawia się nowe piece. Założę się że większość domów ma jeszcze stare piece kuchenne, piece żeliwne i piece z cegły. Ale to i tak nic nie daje, bo dopóki palimy węglem, a potem z lenistwa wsz co się nawinie pod rękę, to to gówno zawsze będzie z nami nad nami ()
@merti: niektórzy mają nowe kotły kupione, takie ze sterowaniem automatycznym i nadmuchem - tylko co z tego jak to są takie same kopciuchy jak te z przed 50 lat? Ludzie wydali kupę pieniędzy nad bezklasowe kopciuchy bo myśleli, że kupują nowoczesny kocioł. Powinniśmy zorganizować jakiś pozew zbiorowy przeciwko producentom kotłów bo to oni nas tak urządzili produkując coś co nie spełnia żadnych norm i jeszcze dodając do tego dmuchawę przez co
@MicroPepe: wiesz jak u nas jest ze sprawami. Latami się ciągną. Tak jak mówię problemem są pieniądze i podziwiam jednego mirka (chyba albo to było na forum muratora) co kiedyś pisał że zamienił na gaz. Z tego co pamiętam pisał że uwolnił się od ślęczenia nad piecem, zyskał automatyczne ogrzewanie i jeszcze po portfelu odczuł płacąc za ogrzewanie 50% tego co za wungiel.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MicroPepe: większość kotłów jest przewymiarowana i ludzie walą opałem w komin, a w dodatku dmuchawa pomaga w wydmuchiwaniu ciepła.. Wymiana kotła grzewczego powinna być oparta o jakiś uproszczony audyt energetyczny. Nie rozumiem jak to możliwe, że przez lata sprzedawano tak gówniane kotły, jakby samochody były tak produkowane to zamiast 8 litrów miałyby spalanie po 20 l i zostawiałyby siwy dym za sobą, nikomu by się to nie podobało...
@Flow12 przecież Niemcy zaniżają swoją emisję trujących składników w powietrzu. Przejeżdżając koło Ludwigshafen, która jest siedzibą i największą fabryką środków chemicznych w Europie czuć już z autostrady smród. Coś tu się kupy nie trzyma.
@Lefty: W Szczecinie jest średnio, dużo inwestuje się w programu czystego powietrza, wymiany pieców, przyłączanie do sieci ciepłowniczych, ogranicza ruch samochodowy, wykonuje się nasadzenia itd ale dopóki będą te cholerne kopciuchy, które potrafią całe ulice zamienić w kadr z Mgły to będzie kijowato.