Wpis z mikrobloga

@Flow12: na podpałkę zawsze daję opony, przepalony olej z samochodu i dorzucam kilka szmat. Potem klasycznie zasyoać węglem i podkładać płyty wiórowe. To daje najtańsze i najbardziej efektywne ciepło.
  • Odpowiedz
w najbardziej uprzemysłowionych rejonach Niemiec I Francji to byłoby pewnie gorzej.


@Anty_kacap: naiwnie zakładasz, że rejony przemysłowe produkują więcej dymu niż kilku januszy ze wsi?
  • Odpowiedz
@MicroPepe: bo wiatr nie wieje na dole ;) Patrzysz na SAT24, widzisz że chmury się przewalają nad krajem, myślisz sobie nieźle wieje, a tu dupa, bo front zasuwa górą.
Wczoraj myślałem że mnie z autobany zdmuchnie, tak wiało chyba od Drezna do granicy ;)
  • Odpowiedz
@MicroPepe: Z głową mam coś jak każdy na wypoku ale ja dużo obserwuję i widzę że większość czasu, nazwijmy to, nie ma dobrego przeciągu w kraju. Wierzyć możesz w co chcesz ale czasami tez poobserwuj, skonfontuj z kamerkami, prognozami, mapami online ;)
  • Odpowiedz
@Anty_kacap: policz sobie - jeśli taki zwykły kopciuch 40% paliwa wypuszcza przez komin do atmosfery a takich kopciuchów są setki tysięcy a na sezon każdemu idzie kilka ton węgla plus drzewo na rozpałkę to ile to jest ton syfu w powietrzu? Przecież rejony przemysłowe nie palą węglem w kopciuchach to skąd tam ma być smog? Tak się robiło ze sto lat temu ale teraz używa się gazu lub prądu.
  • Odpowiedz
nie ma dobrego przeciągu w kraju.


@merti: palmy więcej węgla - to na pewno pomoże - będziemy mieli zajebiste powietrze. A może skoro nie ma przeciągu to zacznijmy oszczędzać powietrze i nie brudźmy go?
  • Odpowiedz
@MicroPepe: Ludzie nie przestaną bo jesteśmy biedni.
...tylko że myśmy swoją szansę na gaz kur... stracili przez tych durni rządzących. Zamiast się ustawiać to się popsztykali z ruskimi i mamy #!$%@? smog, ehhh
  • Odpowiedz
Ludzie nie przestaną bo jesteśmy biedni.


@merti: weź się ogarnij z tym #!$%@?, że biedni jesteśmy - jakoś ludzi stać wywalać 40% opału kominem albo żeby sobie auto zmieniać co parę lat, nie mówiąc o #!$%@? chaty a na wymianę kopciucha nie ma pieniążków?
  • Odpowiedz
@MicroPepe: bo jesteśmy. Nie każdy jest #informatyk15k Tylko w nowym budownictwie stawia się nowe piece. Założę się że większość domów ma jeszcze stare piece kuchenne, piece żeliwne i piece z cegły. Ale to i tak nic nie daje, bo dopóki palimy węglem, a potem z lenistwa wsz co się nawinie pod rękę, to to gówno zawsze będzie z nami nad nami ()
  • Odpowiedz
@merti: niektórzy mają nowe kotły kupione, takie ze sterowaniem automatycznym i nadmuchem - tylko co z tego jak to są takie same kopciuchy jak te z przed 50 lat? Ludzie wydali kupę pieniędzy nad bezklasowe kopciuchy bo myśleli, że kupują nowoczesny kocioł. Powinniśmy zorganizować jakiś pozew zbiorowy przeciwko producentom kotłów bo to oni nas tak urządzili produkując coś co nie spełnia żadnych norm i jeszcze dodając do tego dmuchawę przez
  • Odpowiedz