Wpis z mikrobloga

Takie pytanko.

Dlaczego wykopki tak pogardliwie wyrażają się o właścicielach samochodów leasingowanych?
Wam się wydaje, że te auta są za darmo?
Bardzo mnie to ciekawi, bo to częste zachowanie na wykopie, którego zrozumieć nie potrafię.
To niewiedza, zazdrość, głupota czy polackość?

#kiciochpyta #motoryzacja #samochody #pracbaza #leasing
  • 109
  • Odpowiedz
@borjaki: -na ogół jeśli nie masz wystarczającej płynności pozwalającej kupić sobie dobro konsumpcyjne za gotówkę to zwykle jest to nierozsądna finansowo decyzja i prawie zawsze znajdzie się coś co z tych pieniędzy da jakiś zwrot, zmniejszy zobowiązania itd. - bo nie oszukujmy się, osobówki w >90% to wydatki konsumpcyjne. ewentualnie można się kłócić, jeśli ktoś jest jakimś prawnikiem, finansistą itp., że dla wizerunku musi jeździć dobrym samochodem (ma dobre auto
  • Odpowiedz
@FELIX90: Piękna dyskusja, cieszy oko, w szczególności świadome komentarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od siebie dodam, że ludzie mylą najem z leasingiem. Najem jest leasingiem, ale leasing nie jest najmem. Jest to co raz popularniejszy produkt, w którym przedsiębiroca, czasami bardzo młody dostaje na 2 lata auto o znacznej wartości za śmieszną kwotę. Problem w tym, że on nigdy go nie wykupi, nie stać go na
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Yay, teraz już rozumiem, dlaczego na moje warunki finansowania sprzedawcy patrzyli z zaskoczeniem, jestem nietypowy XD
@CrashBack: no kupują, bliska mi osoba kupuje nowe auta i robi nimi kilka tysięcy rocznie, a lubi co kilka lat zmienić i lubi mieć nowe skonfigurowane przez siebie. I takich ludzi jest na rynku całkiem sporo. Choć oczywiście zalew białych octavii i focusów jest dużo liczniejszy, no bo ostatecznie leasing to
  • Odpowiedz
@CrashBack: Nie myślałem o markach premium, a jedynie o Oplach, Toyotach czy Kia. Nie każde auto 3 letnie będzie mieć 120 000 kilometrów jak ktoś pracuje na etacie i dojeżdża 10 kilometrów w jedną stronę.
  • Odpowiedz
@CrashBack: nie spinaj się tak. Do pracy mam 2.5km w jedną stronę, jeżeli mam zakupy do zrobienia to wyjdzie i tak mniej niż 10km dziennie i jeżdżę autem z salonu. Od wiosny zapewne przesiądę się na hulajnogę elektryczną o ile w ogóle będę do biura jeździł. Dużo jest takich przypadków.
  • Odpowiedz
@alvaro1989: takie medyczne rzeczy to też złoto w #!$%@?, nie znam sie na usg ale znam chłopa co #!$%@?ł jakies 10 czy 15 mln na jakiś sprzęt do leczenia oczu, zaćmy i wszystkiego innego związanego z oczami, jest specjalistą jako jeden z kilku w polsce którzy mają taki sprzęt i tam do niego iść to tak minimum 5k pln trzeba zostawić. no i kredyt wziął #!$%@?ł gabinet i teraz kase
  • Odpowiedz
@kuraku: @CrashBack: Co do przebiegu to 9/10 moich klientów, których też obsługuję ubezpieczeniowo (stąd też ta wiedza) robi poniżej 10k km rocznie. Rekordzista w rok zrobił VOLVO za 280k 3k km ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jeszcze zdążyli mu je walnąć ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

I w tej kwestii chciałbym też zauważyć, jako
  • Odpowiedz
@FELIX90: Bo leasing konsumencki w Polsce to jakaś nisza, więc większość leasingobiorców to przedsiębiorcy, a jak powszechnie w naszym kraju wiadomo, przedsiębiorca = złodziej i krętacz, który dorobił się na wyzysku biednych pracowników ( ͡° ͜ʖ ͡°) i na domiar złego jeździ dobrą furą
  • Odpowiedz
z tego samego powodu z jakiego hejtowane są automaty, ludzi nie stać i dorabiają sobie historię


@Deska_o0: Zgadza się, a automaty w tanich autach z kiepskimi silnikami to gówno. Patrz Fiaty, Skody itd. Jeździłem i świadomie wziąłem manuala, bo "kickdown" załapujący po 2 sekundach to była porażka stwarzająca zagrożenie. Według sprzedawcy z salonu to normalne, bo skrzynia słaba, silnik kiepski, więc lag musi być żeby nie obciążać xDDD
  • Odpowiedz
@JK91: No bo co to jest za przebieg w porównaniu z przeciętnym przebiegiem samochodu kupionego od handlarza który I tak jest pewnie kręcone za dwa razy. Jedyne co mnie wkurza we współczesnych samochodach to to, że lakiery są zrobione z gówna i rysują się od patrzenia.
  • Odpowiedz
@FELIX90: Weź człowieku jak mnie to wkurza. Dbam o samochód, hobbystycznie robię detailing i to wszystko jak krew w piach bo paznokciem ktoś przejedzie i jest ślad. Na nowe auto zamierzam położyć folie na maskę i reflektory a na resztę powłokę, chociaż akurat powłoka się tez rysuje. Dlatego tez wziąłem białe auto, trochę mniej widac swirli tak zwanych.

@wojtas_mks: Dsg daje sobie dobrze radę. Powiem więcej, 1.0 TSI
  • Odpowiedz
@FELIX90: bo to najkorzystniejsza forma finansowania zarezerwowana z jakiegos powodu tylko dla ludzi prowadzących firm. Zarabiając 1000 zł netto w leasingu 100 lub 101 procent płacisz 1000 zł i nic cię nie o chodzi. Osoba prywatna musi najpierw ze swojego 1000 oddać 17 procent czyli zostaje jej 830, a potem zapłacić ratę za samochód obciążony podatkiem czyli 1230 plus koszt kredytu najczęściej 7-9 procent rsso - powiedzmy 1350. Czyli za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FELIX90: imo w Polsce mamy jakies nieporozumienie w związku z samochodami, u nas w Polsce samochód = jakieś miejsce w hierarchii zależne od ceny auta. Ha tfu na ludzi którzy zaglądają innym do garażu i portfela. Wydaje mi się że gates jeździł toyotą Corollą będąc już miliarderem. Wszystko jest w głowie
  • Odpowiedz