Wpis z mikrobloga

Takie pytanko.

Dlaczego wykopki tak pogardliwie wyrażają się o właścicielach samochodów leasingowanych?
Wam się wydaje, że te auta są za darmo?
Bardzo mnie to ciekawi, bo to częste zachowanie na wykopie, którego zrozumieć nie potrafię.
To niewiedza, zazdrość, głupota czy polackość?

#kiciochpyta #motoryzacja #samochody #pracbaza #leasing
  • 109
  • Odpowiedz
  • 43
@FELIX90 ponieważ większości na takie auto nigdy nie będzie stać. No chyba że za 10 - 12lat jak stanieje to kupią od kogoś z przebiegiem 120k km i przerobią na gaz. Albo uznają ze lepiej sprowadzić "markę premium" która ma 18 lat :) co się dziwić jak połowa użytkowników wykopu nie osiągnęła wieku dojrzewania ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Dlaczego wykopki tak pogardliwie wyrażają się o właścicielach samochodów leasingowanych?


@FELIX90: chodzi ci o stosunek do leasingobiorców, czy o właścicieli odkupionych samochodów poleasingowych?
  • Odpowiedz
@FELIX90: Ostatnio miałem takie same przemyślenia. Tak, to zazdrość. Większość wykopków jeździ 20 letnimi złomami. Przekonują się sami nawzajem ze 20 letnie Audi jest lepsze od nowego kompakta i że nowe samochody się bardziej psują. Koronnym argumentem jest to, że jak ktoś ma leasing to znaczy, że go nie stać. A pewnie sami mają kredyt na mieszkanie na 30 lat xD ja obecnie czekam na odbiór nowego auta w najmie
  • Odpowiedz
@FELIX90: Odpowiedz jest prosta: to nie ludzie tylko debile. Bardzo duzo idiotów jest na wykopie. Na dowolny temat mozesz znaleźć komentarze kompletnie oderwane od rzeczywistości. Najlepiej to widać w wykopach dot. Kolizji drogowych. Co by aie nie działo zawsze znajdzie sie ktos kto obwini ofiarę.

W przypadku leasingow wychodzi z ludzi głupota i bieda. Jesli ktos powaznie rozważał kupno nowego auta jak ja, to jest swiadomy jak płytkie rozumowanie prezentuje
  • Odpowiedz
Dlaczego wykopki tak pogardliwie wyrażają się o właścicielach samochodów leasingowanych?


@FELIX90: wykopki się pogardliwie wyrażają na każdy możliwy temat.
  • Odpowiedz
@FELIX90: bo dupsko piecze to raz, a dwa - taki wykopek myśli, że prywaciarz to ma przecież za darmo, bo całe auto sobie od podatku odpisuje (nie wiem skąd takie przekonanie, ale przerażająco duża ilość osób tak myśli)
  • Odpowiedz
@pan_warell: ale nawet gdyby, to żeby odpisać coś od podatku, trzeba wypracować kwotę od której ten podatek się płaci. Ludzie totalnie nie ogarniają tej prostej kwestii
  • Odpowiedz
@FELIX90: takie są efekty polskiego systemu edukacji. W szkolę cisną bekę z chłopów pańszczyźnianych bo płacili 10%, a o tym, że sami oddają 50% albo i czasem więcej to już nie wspomną xD
Może coś przegapiłem, ale nie przypominam sobie ani jednej lekcji na temat współczesnego systemu podatkowago. Ani w gimnazjum, ani w liceum, ani na studiach xD
  • Odpowiedz