Wpis z mikrobloga

Pół roku doświadczenia w angularze na froncie to nadal junior nie? Mam rozmowę w pracy o przedłużenie umowy i zastanawiam się jaka stawka będzie uczciwa. Przez pierwsze 3 miesiące stażu miałem 17/h, potem 24zł/h. Ile teraz powinienem zaśpiewać? Z jednej strony nie chcę przesadzać bo jednak to tylko pół roku doświadczenia, ale mniej niż 5k nie chciałbym zarabiać, i tak robię na zleceniu więc podatków żadnych na mnie nie płacą
#programowanie #praca #programista15k
  • 19
@Voobo: to nadal słaby junior, chyba że to któraś już praca w IT. Żeby ktoś był mocnym juniorem to musi tak z rok odbębnić przy większych projektach. Dodatkowo Angular jest najbardziej rozbudowany chyba ze świętej trójki to tym bardziej. 24zł na ręke?
@Voobo: nie wiem, wydaje mi się bardziej profesjonalne podejście jak ktoś robi na UoP. Rozumiem staż, okres próbny. Ale robić tak 1-2lata i cisnąć na śmieciówce. Nie wiem jak pracodawcy patrzą, ale mi to by nie pasowało dlatego ja chce UoP
@NickciN: no oczywiście ze biorę więcej, bo ze niby zus mi potem emeryture da na UoP? No chyba ze to jakies minimalne różnice są, albo chce atakowac jakies stanowiska które sa tylko dla UoP - no ale zlecenie to raczej wchodzę, biorąc 200/h i wychodzę
@nilphilus: stary, znowu mówisz o kimś kto trzepie hajs. Ja mówię o kimś kto dopiero zaczyna za gówno pieniądz i mu nie robi, czy jest zlecenie czy UoP bo gówno zarobi. Bo to jego pierwsza praca w IT i nic nie ma. A wy piszecie o kimś kto już jest kozak i rzuca duże stawki.... opisuje całkiem inny przypadek
@NickciN: ale różnica na początku w sumie jest znaczna, teraz 200 zl dla mnie to zadna roznica, ale na początku to bralbym jak Reksio szynkę - bo kasa sie przyda, a doświadczenie zdobywam i tak i tak. Chociaz nie wiem jak to podatkowo teraz wychodzi, jaka jest realna roznica.
@nilphilus: ja wolałbym umowę. Jak już zdobędę exp, wiedze to mogę się bawić w trzepanie kasy i optymalizacje podatkowe. W sensie co jest lepiej, czy UoP/zlecenie czy b2b. Ale na początku byle jak najwięcej sie nauczyć i ogarnąć temat