Wpis z mikrobloga

@DarkZizi: No i to mnie #!$%@?ło dziś.
Mam dwa wpisy - jeden wykreślenie hipoteki po starym kredycie i wpis nowej, na nowy kredyt. Złożone odpowiednio 20.03.2020 i 29.04.2020.
Na początku września poszedł pierwszy wniosek o rozpatrzenie w trybie przyśpieszonym - prawdopodobnie odrzucony, bo wpis się nie pojawił. Drugi, złożony 26.11.2020. Minęły dwa tygodnie i dalej cisza.
Miesięcznie płacę 400 zł za podwyższone ryzyko, dziś minął termin zgłoszenia wpisów do banku i
@GaiusBaltar: Możliwe że założyłem że tam idzie to szybciej bo podobno mają "dyżur hipoteczny". Tak czy inaczej śmiechem na sali jest wielomiesięczne czekanie na wpis, zwłaszcza że jak widać nawet inne sądy w trójmieście potrafią sobie zorganizować tak pracę żeby szło to w miarę sprawnie.
@Tobol: W dużych miastach trwa to w #!$%@? czasu. Zawsze trwało dłużej bo ruch na nieruchomościach był bardzo duży w stosunku do zadupi ale teraz złożyło się to z przekształceniami wieczystoksięgowymi które #!$%@?ły sądy i narobiły im zaległości. Rok temu było to kilka miesięcy, potom nagle jebło. (epidemia też nie pomaga)
@Tobol: W Gdyni kilka lat temu czekało się po kilka - kilkanaście miesięcy, bo UM Gdynia aktualizował numery działek w mieście. Możliwe, że w Gdańsku robią to samo. Pisz do sądu z wnioskiem o przyspieszenie. Działa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czasami notariusze potrafią zoptymalizować temat. Ja miałem wpis do kw + założenie nowej po około 2 tygodniach od podpisania umowy u notariusza. Kraków.