Wpis z mikrobloga

Jestem przerażony postawą ludzi dotycząca szczepionki na covid. Osobiście nie zamierzam brać udziału w eksperymencie medycznym tzn masowego wyszczepiania na covid.

I co? Jestem przez znajomych wyzywany od foliarzy, od szurów. I twierdzą że szczepionka jest przecież dobrze przetestowana, bezpieczna i skuteczna. A skąd to wiedzą? Bo tak piszą gazety i tak mówi telewizja.
Moim zdaniem nie jest możliwe żeby szczepionka stworzona w kilka miesięcy była dobrze przetestowana.

Co więcej będzie to szczepionka mRNA! Pierwszy raz w historii! A wiecie jak ona działa? Do ludzkiego organizmu jest wstrzykiwany spreparowany materiał genetyczny który zmusza nasz organizm do syntezy związków chemicznych podobnych do tych znajdujących się w covidzie. Nie wiadomo czy nie spowoduje syntezy czegoś innego, na przykład jakiś neurotoksyn. Nie wiadomo czy długoterminowo nie spowoduje jakiś nieodwracalnych zmian w naszych ciałach. Co jeśli za 3 lata okaże się że ludzie są bezpłodni?
Ale oczywiście to ja jestem wariatem bo przeczytałem badania naukowe i jestem przekonany że te szczepienia nie skończą się dobrze.

#medycyna #koronawirus #bekazpodludzi #bekazlewactwa #polska #bekazpisu #szczepienia #ratownikmedyczny
  • 37
Jestem przerażony postawą ludzi dotycząca szczepionki na covid. Osobiście nie zamierzam brać udziału w eksperymencie medycznym tzn masowego wyszczepiania na covid.


@Scaab: ja się boję, bo nie chcę być królikiem doświadczalnym. I tyle.

Natomiast ci wszyscy od Sorosów, chipów i innych takich foliowych spraw budzą we mnie tylko uśmieszek politowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Scaab: Mnie to samo zastanawia , nie jestem przeciwnikiem szczepień ale nowy typ szczepionki jakieś przyspieszone testy. Zawsze mówili że wynalezienie szczepionki to około 5 lat a tu w pół roku ?Jak mówię to nie którym znajomym to patrzą na mnie jak na oszołoma jakiegoś. Dziwi mnie fakt że jest aż tylu ludzi co tylko wyczekuję na tą szczepionkę. Ale to są chyba ludzie którzy co chwilę czytają oglądają wiadomości gdzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Agemaker: a skąd masz tę wiedzę? Rozumiem, że jest grupa ludzi, którzy zaszczepią się z różnych powodów ale mówienie z taką pewnością, że wszystko będzie git jest kłamstwem bo nie masz takiej wiedzy. Tak samo jak koncerny bo mając taką pewność śmiało mógłby brać na siebie odpowiedzialność za ewentualne efekty uboczne. Nie robią tego i to już powinno dać do myślenia. Mam wrażenie, że cały ten ruch antyszczepionkowcow jest po to,
@sqim: bo mam wykształcenie medyczne? Bo wiem, że nie ma leków, które nie mają efektów ubocznych? Bo wiem, że dużo większym zagrożeniem jest brak szczepionki a sam fakt, że szczepionka została wynaleziona szybko nie jest żadnym czynnikiem ryzyka. Ktoś musi być społecznym wzorem do naśladowania a kto będzie lepszy niż zaszczepiony medyk, który rekomenduje szczepionkę bo wie sam po sobie, że nie niesie ona ze sobą zagrożenia. Jestem jak do tej
Tak samo jak koncerny bo mając taką pewność śmiało mógłby brać na siebie odpowiedzialność za ewentualne efekty uboczne. Nie robią tego i to już powinno dać do myślenia.


@sqim: 1. producent ponosi pełną odpowiedzialność, zawsze
2. to o czym piszesz, to rekompensaty państwa dla producentów w przypadku wystąpienia niektórych NOPów - gdyby ich nie było dawka zamiast 3$ kosztowałaby 300$. NOPy nie będą częstsze niż 1/20000 bo w testach klinicznych się
Myślę, że ostatnie zdanie dobitnie podreśla, że jednak jesteś kretynem i foliarzem. Co innego jakbyś napisał "nie jestem przekonany że te szczepienia skończą się dobrze". Ciekawe z jakich badań wyczytałeś, że te szczepionki na pewno będą szkodliwe xD Chyba z takich napisanych na żółto xD
@Scaab chłopie po co to całe #!$%@? foliarza bez wiedzy kiedy szczepionka nie ma być obowiązkowa, nie chcesz to się nie szczepisz i tyle, po co dywagować o tym czy kobieta może mieć jaja skoro jej nago nie widziałeś.