Wpis z mikrobloga

Siemanko, w ostatnią sobotę ze znajomymi postanowiliśmy jechać w polskie #gory na sylwestra. Unikamy Zakopanego (ale nie okolic), może być gdziekolwiek, największe nawet zadupie. Interesuje nas wynajęcie domu/domku dla 6 osób na 5 nocy (28.12-02.01) z zastrzeżeniem, że każdy ma osobną sypialnię.
Nigdy nie byliśmy na takim czymś, więc nawet nie wiemy jakie są odpowiednie ceny, bo w naszej ocenie 5000-6000, które krzyczą #gorale to jakaś farsa. Na szybko licząc 5000/5 = 1000; 1000/6 = 170 zł za noc za głowę, to jest niezły hotel nawet tam. Mamy się pogodzić z takimi pieniędzmi czy jest szansa na znalezienie czegoś taniej nawet mówiąc o przyszłym roku?
Dzięki za pomoc!
#zima #sylwester2020 #polskiegory #zakopane #sudety #beskidy #wakacje #bieszczady #gorystolowe #swietokrzyskie #goryswietokrzyskie #tatry
  • 28
@pawlos10rs: trafiło nam się ogłoszenie, na które przez przypadek napisaliśmy(było zajęte) za 3k, no to normalna cena. Ogłoszenia tych samych domków wiszą już od kilku dni jedynie są odświeżane, więc nie schodzą. Chciałem się dowiedzieć czy to górale na dutki liczą czy to my sknerusy jesteśmy?
@l1ght: takie ceny to norma w górach, ludzie chcą to płacą. Znajomi jeżdżą co roku na sylwestra w tamte strony, Zakopane głównie bo mają bazę wypadową, kuligi i takie tam. Sporo ludzi jedzie bo myśli o klimacie zimowo-górskim, turyści rozpuścili górali i nie liczyłbym na zmianę. Logika też jest tam taka, że jest dużo chętnych to podwyższają cenę, nie ma chętnych to podwyższają cenę.
Za rok może być różnie, ludzie siedzą
@Qullion: Nas nie interesuje "organizowany" sylwester, żadne bale, imprezy inne tego typu "zabawy". Czyli tak jest i albo musimy się pogodzić z taką ceną i rozpieścić dalej górali, albo odpuścić. Dziwne, że takie same ceny są na mazurach i nad morzem, może nie wszędzie, ale też pojawiają się takie "oferty".

że jest dużo chętnych to podwyższają cenę, nie ma chętnych to podwyższają cenę.


czyli to jednak oni są #!$%@?, a nie
@l1ght: nie każdy górol jest #!$%@?, ale nie lubię tego miasta bo mogło być fajnym miejscem, ale oni w tym Zakopanem by się zagryźli za kasę.

Ludzie szukają domków bo istnieje zagrożenie, że coś się złapie i dlatego będzie drogo. Po za tym jest drogo bo ludzie zostawiają syf i trzeba konkretnie sprzątać. Już słyszałem różne historie, taki koleżka pociął sobie rękę wybitą szybą w drzwiach, a i gdzieś słyszałem, że
Już słyszałem różne historie, taki koleżka pociął sobie rękę wybitą szybą w drzwiach, a i gdzieś słyszałem, że ktoś wymazał gównem ścianę w łazience.


@Qullion: czyli oni są #!$%@?, niektórzy co tam jadą, a nie my ¯\_(ツ)_/¯ . Jednak #!$%@? Polak Polakowi Polakiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@l1ght w tamtym roku szukałem w największych dziurach, jak najdalej od zako i ceny były porównywalne z tymi co miało zakopane, dodatkowo wymagano opłaty minimum za 3 lub 5 nocy
wymagano opłaty minimum za 3 lub 5 nocy


@Takiseziom: to akurat nie jest problem, i po części ich rozumiem. Też szukałeś domu/domku, czy kwatery? Mnie z kwiatków jakie się trafiły, to rozliczenie prądu po wyjeździe, "Mile widziane zwierzęta (za opłatą)" ( ͡° ͜ʖ ͡°), palenie w piecu CO2 we własnym zakresie, albo ktoś przyjedzie za opłatą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@l1ght: i jednego i drugiego, prądu nigdy nie liczono, jeśli sobie wynajmujesz domek to chyba nie problem dorzucić do pieca XD. Za zwierzęta też mi nigdy nikt nie mówił o liczeniu.
Jeżeli 170 zł to "niezły hotel" to dlaczego nie idziecie do hotelu? Nikt tam nie wymyśli dopłaty za ogrzewanie.


@arinkao: 340zł bo 170zł to koszt jednej głowy. Chyba za prawie 350 zł możesz wynająć "niezły hotel" prawda?
@arinkao: Napisałem że 170 za głowę to dużo w porównaniu do hotelu gdzie doba kosztuje pewnie 200-300 zł za 2 głowy, jadąc w parach oczywistym jest, że wzięlibyśmy dwójki. Dalsza dyskusja nie ma sensu. Pytanie dotyczyło tego czy górali #!$%@?ło z cenami czy mnie.
@l1ght: Ok 100 zł liczą domki poza sezonem, sylwester jest najdroższym okresem. Co cie dziwi? Zorientuj się po ile liczą sobie na wsiach, na jakiś zadupiach a nie w górach pod Tatrami to sie zdziwisz.
@arinkao: zorientowałem się - wszędzie tak liczą w górach czy to Bieszczady, Beskidy, Sudety czy Tatry, czy dziura czy miasto. Przyszłaś tu wylewać swój ból dupy czy o ki #!$%@? chodzi?
@arinkao:

Przyszłam sie pośmiać z twojej głupoty.

no super oferta 15zł taniej niż u Was, widzę że matematykę to umiecie tylko jak trzeba swoje pieniądze policzyć.