Wpis z mikrobloga

Byłem w #mediaexpert żeby kupić monitor na raty 0%. Na stronie zarezerwowałem z odbiorem za godzinę i płatność raty 0%, tak jak zdjęciu. Monitor w piątek kosztował dokładnie 900zł.

* Poszedłem do sklepu, sprzedawca wypełnia wniosek o raty, mówi, że warto wziąć ubezpieczenie.
* Ja mówię, że nie, dziękuję.
* Kolejne 5 minut, on mówi, że to będzie 109zł x 10 rat.
* Ja mówię, że 109x10 to nie jest 900, a miało być 0%, RRSO 0%.
* On mówi, że halo halo, przecież kwota kredytu to 900 zł i to jest na 0%, ale jeszcze jest prowizja dla banku.
* No to zrezygnowałem z rat i wziąłem za gotówkę.

To jak to jest? Nie rozumiem.
Jak brałem telewizor za 2600zł na Allegro z ratami 0% to zapłaciłem 10x260zł, a również kredytu udzielał Alior Bank.

#raty #kiciochpyta #kredyt
wesoly_grabarz - Byłem w #mediaexpert żeby kupić monitor na raty 0%. Na stronie zarez...

źródło: comment_1606740399zmVospXxKloauf4iZIGphl.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
@Slimshader: ale to jest bzdura, spłacałem raty regularnie, wystarczyła zaległość 2 tygodni przy kwocie 100zł. Odmowy regularnie, mimo że kredytów już nie mam, bo stwierdziłem że fajnie jest być wolnym człowiekiem. A co najlepsze bank non stop bombarduje mnie promocjami kredytu, kredytu którego i tak nie dostanę.
  • Odpowiedz
@wesoly_grabarz: mialem to samo, kupiłem dwa monitory, raty mialy byc 24 i od maja chyba dopiero. Babka mi wyliczyła i wyszlo ponad 20% drożej. Ja mówię, ze w takim razie nara, a ta na to ze holup manigga, koniec końców wziąłem 6 rat z faktycznym 0%. Po powrocie zadzwoniłem na infolinie i sie dowiedziałem, ze mnie w #!$%@? baba zrobiła i powinno byc normalnie 24 raty i 0%. Banda kutafonów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wesoly_grabarz: w sieciówkach to niestety normalna praktyka. Na allegro masz od ręki raty i to prawdziwe 0%.
Historia kredytowa fajna sprawa, nigdy nie wiesz, czy Ci się kiedyś nie przyda, choć w obecnych czasach banki mocno zluzowały kryteria i kluczowe znaczenie ma Twoja DEKLARACJA dochodów, a nie realna umowa (jak to kiedyś było na tapecie).
  • Odpowiedz
@wesoly_grabarz:
Miałem to samo, chciałem sprzęt za 2k, zamówiłem odbiór w sklepie, płatność za pomocą rat w sklepie. Pani po wyliczeniach mówi 30 rat po 96 złotych XDDD
Odpuściłem, wziąłem na raty 0% przez stronę media expert i jutro sprzęt przyjdzie.
  • Odpowiedz
@wesoly_grabarz odpowiadając robią w balona. Jakbyś powiedział że ma być bez prowizji to by dała 0. Po prostu nie mają kasy z rat 0 jak ci nie wcisna ubezpieczenia czy prowizji, ale to musi byc w RRSO. Robią fikołki intelektualne żeby to sprzedac. Prowozja, kaucja czego nie słyszałem od znajomych i zawsze jedno wytłumaczenie...tak było na szkoleniu XD Wiele osób tego nie sprawdza, a potem zonk że jednak źle. Niby dalej
  • Odpowiedz
mimo dobrych zarobków nie miałem historii kredytowej i nie mogłem wziąć kasy na dom


@Slimshader: jeden z najważniejszych wskaźników dla banku to LTV, czyli jak dobrym zabezpieczeniem dla kredytu jest twoja nieruchomość, dobijając do 80% bank zaczyna krzywo patrzeć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Oude_Geuze do kredytu na cokolwiek


Dom, samochód, inne raty - o wiele.latwiej człowiekowi potem wziąć kolejny kredyt jeżeli bank ma informacje, że przez rok dwa trzy spłacasz małe kwoty regularnie


Możesz zarabiać i 20tys netto miesięcznie a bez historii kredytowej możesz zapomnieć o kredycie - a taki Pan 4 netto UOP dostanie go z palcem w nosie - byle miał chociaż napisane że wziął 500zl na raty kiedyś tam

@Slimshader
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wesoly_grabarz: trzeba było procedurę kredytową też robić przez neta. Wielokrotnie kupowałem w euro rtv na raty 0% i zawsze była to po prostu cena podzielona na 10 czy 20. Tu ewidentnie sprzedawca poleciał w chooya i prawdopodobnie dopisał Ci jakieś ubezpieczenie kredytu albo przedłużoną gwarancję.
  • Odpowiedz