Wpis z mikrobloga

Byłem w #mediaexpert żeby kupić monitor na raty 0%. Na stronie zarezerwowałem z odbiorem za godzinę i płatność raty 0%, tak jak zdjęciu. Monitor w piątek kosztował dokładnie 900zł.

* Poszedłem do sklepu, sprzedawca wypełnia wniosek o raty, mówi, że warto wziąć ubezpieczenie.
* Ja mówię, że nie, dziękuję.
* Kolejne 5 minut, on mówi, że to będzie 109zł x 10 rat.
* Ja mówię, że 109x10 to nie jest 900, a miało być 0%, RRSO 0%.
* On mówi, że halo halo, przecież kwota kredytu to 900 zł i to jest na 0%, ale jeszcze jest prowizja dla banku.
* No to zrezygnowałem z rat i wziąłem za gotówkę.

To jak to jest? Nie rozumiem.
Jak brałem telewizor za 2600zł na Allegro z ratami 0% to zapłaciłem 10x260zł, a również kredytu udzielał Alior Bank.

#raty #kiciochpyta #kredyt
wesoly_grabarz - Byłem w #mediaexpert żeby kupić monitor na raty 0%. Na stronie zarez...

źródło: comment_1606740399zmVospXxKloauf4iZIGphl.jpg

Pobierz
  • 126
typie, biorąc pod uwagę inflację i założenie rat zero, zawsze się opłaca brać na raty


zawsze się opłaca


zawsze


Ja się pytam co na ttm zyskuje Kowalski,


@Shatter: xD
@Slimshader: To już chyba nieaktualne. Kilka lat temu historia kredytowa miała znaczenie, teraz podobno nikt na to nie patrzy. Przynajmniej tak bylo w czerwcu gdy brałem hipotekę
@1iostatni: gdyby tak bylo to by nikt kredytu nie dostal, bo jakos poerwszy kredyt trzeba miec:) ja jako gowniarz po studiach zarabiajac 5k netto dostalem kredyt na mieszkanie w wawie. BTW mam kolezanke co wszystko kupuje za 1.5 ceny bo na raty, np tv odkurzacz itd, bo mowi ze dzieki temu dostanie kiedys kredyt:) Nie wiem skad sie to ludziom wzielo...
@salcefrytki nic takiego. W zusie mam nadpłatę jak ostatnio sprawdzałem. Piątek place zawsze przed dwudziestym i nie zaciągałem żadnej pożyczki. Będę się musiał przejść do mojego banku i zapytam się jakiegoś przedstawiciela o co chodzi.
@Slimshader bzdura z tym kredytem. Moj brat chciał wziąć kredyt na mieszkanie i właśnie poszedł tym rozumowaniem. Bank sprawdzil historie że wziął laptopa za 3k na raty na 2 lata i nie dal mu kredytu na mieszkanie. Dlaczego? Bo skoro brata nie stac na laptoka za 3k to jak on zamierza placic za kredyt po 1.5k miesiecznie?