Wpis z mikrobloga

Byłem w #mediaexpert żeby kupić monitor na raty 0%. Na stronie zarezerwowałem z odbiorem za godzinę i płatność raty 0%, tak jak zdjęciu. Monitor w piątek kosztował dokładnie 900zł.

* Poszedłem do sklepu, sprzedawca wypełnia wniosek o raty, mówi, że warto wziąć ubezpieczenie.
* Ja mówię, że nie, dziękuję.
* Kolejne 5 minut, on mówi, że to będzie 109zł x 10 rat.
* Ja mówię, że 109x10 to nie jest 900, a miało być 0%, RRSO 0%.
* On mówi, że halo halo, przecież kwota kredytu to 900 zł i to jest na 0%, ale jeszcze jest prowizja dla banku.
* No to zrezygnowałem z rat i wziąłem za gotówkę.

To jak to jest? Nie rozumiem.
Jak brałem telewizor za 2600zł na Allegro z ratami 0% to zapłaciłem 10x260zł, a również kredytu udzielał Alior Bank.

#raty #kiciochpyta #kredyt
wesoly_grabarz - Byłem w #mediaexpert żeby kupić monitor na raty 0%. Na stronie zarez...

źródło: comment_1606740399zmVospXxKloauf4iZIGphl.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
@marcpol: Nie twierdzę, że nie masz racji, ale z tego co wysłałeś nie wynika, że "ilość punktów nie ma znaczenia przy kredytach hipotecznych.":

Ocena punktowa BIK pomaga instytucjom finansowym ocenić ryzyko kredytowe, ale nie jest to jedyne kryterium brane pod uwagę.


Z kolei na pierwszej lepszej stronie, totalmoney widzę:

Wysoki scoring BIK-u jest niezbędny do tego, aby bank przychylił się do wniosku klienta ubiegającego się o uzyskanie kredytu hipotecznego. To zwykle
  • Odpowiedz
@wesoly_grabarz: Totalmoney to porównywarka internetowa, gdzie osoby zewnętrzne, czesto freelancerzy-studenci piszą teksty na bloga i stronę, aby pozycjonować ich portal.

@marcpol jest doradcą od kredytów hipotecznych, z wpisem do KNF, który wykonuje ten zawód z sukcesami od wielu lat i doradzał setce klientów.

Wniosek jest chyba prosty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do:

Hmm, to możliwe ta "dobra" ocena nie wzięła się z rat 0% tylko
  • Odpowiedz
TotalMoney oszukuje?


@wesoly_grabarz: Nie oszukuje, tylko się myli. Autorka artykułu powiela mit wywodzący się z ze zobowiązań niezabezpieczonych, gdzie historia kredytowa jest w wielu wypadkach istotna. Nie dotyczy to jednak kredytów hipotecznych.
  • Odpowiedz
@marcpol: To co najlepiej zrobić, żeby poprawić swój profil w oczach banku, jeśli chcę kupić mieszkanie za rok-dwa za 500k-600k, zarobki 10k brutto UOP, wkład własny 150-200k?


@wesoly_grabarz: Zdolność kredytowa analizowana jest w pierwszej kolejności metodą ilościową. Polega to na wprowadzeniu do kalkulatora lub systemu danego banku danych dotyczących dochodów i zobowiązań (dzieci, alimenty, osoby na utrzymaniu, karty kredytowe, limity, kredyty itp.) wraz z kosztami utrzymania gospodarstwa domowego. Otrzymany wynik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@wesoly_grabarz: sprzedawca chciał Cię zrobić w ch.

Następnym razem Ty zrób ich. Powiedz, że ubezpieczenie bardzo chętnie, ale masz tylko xx kasy, a to o x za mało. Może dostaniesz zniżkę na sprzęt, a ubezpieczenie wypowiesz następnego dnia i dostaniesz zwrot kasy.
  • Odpowiedz
Może masz rację, gdybym przez Internet zrobił od początku do końca to by nie było takich cyrków. :/


@wesoly_grabarz: Czym innym są odsetki, a czym innym prowizja (pośrednictwo). Odsetki masz 0%, ale płacisz prowizję.
Ja prawie zamówiłem sobie GPS na black friday i o ile 50 zł prowizji bym przełknął, to jeszcze doliczali 50 zł jakiejś z dupy wziętej opłaty, więc zrezygnowałem.
  • Odpowiedz
bez historii kredytowej możesz zapomnieć o kredycie


@1iostatni: to brzmi tak absurdalnie, że szkoda komentować w sumie xD

ale zarabiam mniej niż 20k, a nie było problemu z hipoteką na puste konto (której ostatecznie nie wziąłem)
  • Odpowiedz
@dzek chodzi mi o większe kredyty typu auto dom itp

Sam byłem w takiej sytuacji - mimo dobrych zarobków nie miałem historii kredytowej i nie mogłem wziąć kasy na dom
  • Odpowiedz
@picasssss1 żadne bzdury - przeżyłem to dwa razy już

Ostatnio w pandemii - i rok przed pandemia

I gdyby nie prosta historia kredytowa, która kazał mi zrobić bank to mógłbym się pożegnać z kredytem na firmę czy dom. I nie zarabiam 3k netto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wesoly_grabarz: już tłumaczę. Kiedyś troszeczkę pracowałem w takim sklepie. Raty zero w salonie tylko i wyłącznie jak weźmiesz jakieś dodatkowe usługi żeby można było na tym lepiej zarobić. Jak nie weźmiesz jakiejś usługi to z automatu system nie pozwala wybrać 0% i trzeba oprocentować kredyt. jedni się nie patyczkują i walą z górnej półki a jak trafisz na jakiegos łaskawego to i najniższy procent jaki był u nas to 0,5%.
  • Odpowiedz
@wesoly_grabarz: Ja u tych #!$%@?ów w media expert nic nie kupuje nigdy ja raty. Sprzedawcy maja profity za sprzedaż dodatkowych usług. Tam jest prawdziwe zero procent ale trzeba się o to wykłócić. Słyszałem historie o tym ze jak kategorycznie odmówiło się ubezpieczeń itp pracownik wpisywał we wniosku jakiś farmazon żeby decyzja była odmowna.
  • Odpowiedz