Wpis z mikrobloga

  • 115
Mirki, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to Boże Narodzenie spędzimy już w nowym, WŁASNYM domu. ()

Nie chciałem przeżywać stresów związanych z budową, dlatego szukaliśmy czegoś na rynku pierwotnym. Możecie mi wierzyć lub nie, ale przez rok obejrzałem chyba ze 20 lokalizacji. Kiedy już traciliśmy resztki nadziei, w końcu trafił się ten wymarzony – przytulny domek pod Warszawą, który w 100% spełnił wymagania naszej rodziny. Co prawda jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia na zewnątrz, ale mamy już klucze i deweloper pozwolił nam „wchodzić” :).
Wczoraj byliśmy u rejenta. Mamy już akt notarialny, teraz tylko czekać na wpis do księgi wieczystej. Wszystkie formalności z Urzędem Skarbowym załatwia notariusz, także żadnego latania. Całość kosztowała mnie 649k złotych. Może to i nieskromne chwalić się takimi rzeczami, kiedy sporo Polaków traci pracę i ledwo wiąże koniec z końcem, ale w sumie dlaczego by nie? W końcu dom kupujesz tylko raz w życiu. Poza tym mam dodatkowe powody do dumy, bowiem przy jego kupnie nie musiałem posiłkować się żadnymi kredytami. 200 m2, i wszystkie moje, każdy metr kupiony za gotówkę. A skąd Święty Mikołaj wziął ma to wszystko pieniążki? Nie będę tego ukrywał, bawię się trochę w bitcoina i gram na giełdzie. Nie mam dużego doświadczenia maklerskiego, kupuje kierując się intuicją, głównie akcje spółek z przyszłościowych branż – auta elektryczne, fotowoltaika. Na samym Columbus Energy zarobiłem pół miliona. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Także świętą w tym roku zapowiadają się niezwykle. W nowym domu jest bardzo dużo miejsca i moje dzieci pierwszy raz w życiu będą miały choinkę. Dotychczas koczowaliśmy w bloku u mamy. Człowiek musiał bokiem mijać się na korytarzu, a obiad w kuchni jedliśmy „na raty” bo taki tam był ścisk. Tutaj po domu robię kilometry i słyszę jak się echo odbija. Na szczęście meble dojadą w następnym tygodniu więc ten efekt zniknie… Żonka od tygodnia siedzi na allegro i zamawia głupotki do naszego nowo uwitego gniazda – jakieś łyżki, garnki, firanki, bombki, stroiki, łańcuchy, girlandy, co tylko. Kiedy spadnie pierwszy śnieg chcemy ustroić i oświetlić dom tak jak w amerykańskich filmach. W końcu będę mógł zrobić dużą, rodzinną Wigilię bez obawy czy wszyscy pomieścimy się przy stole, sam salon ma 46 metrów ( )

Mirki, od rana jestem tak podniecony i podekscytowany, że raczej dzisiaj nie zasnę. To jest najpiękniejszy dzień mojego życia, dzień na który czekaliśmy tyle lat. Jest piątek, jutro weekend, chyba z tego szczęścia zaproszę szwagra i #!$%@? się jak dwa bombowce xD nie mogę uwierzyć, że to wszystko należy do mnie, niech ktoś mnie uszczypnie! (ʘʘ)

#pokazdom #chwalesie #nieruchomosci #warszawa #mieszkaniedeweloperskie #bitcoin #gielda #kryptowaluty #swieta #rodzina #wygryw #pijzwykopem
Pobierz daeun - Mirki, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to Boże Narodzenie spędzimy już ...
źródło: comment_1606460815eqvbmX1fq7C3TyOGe9kz9f.jpg
  • 57
Gratuluję Mirek (ʘʘ)

Nie chciałem przeżywać stresów związanych z budową, dlatego szukaliśmy czegoś na rynku pierwotnym.


@daeun: Masz na myśli wynek wtórny? Są inne rynki nieruchomości niż pierworny i wtórny?

Mamy już akt notarialny, teraz tylko czekać na wpis do księgi wieczystej.


@daeun: Ile czasu się czeka? Z tego co słyszałem teraz to może zająć nawet pół roku.
Gratuluję Mirek (ʘʘ)


Nie chciałem przeżywać stresów związanych z budową, dlatego szukaliśmy czegoś na rynku pierwotnym.

@daeun: Masz na myśli wynek wtórny? Są inne rynki nieruchomości niż pierworny i wtórny?

Mamy już akt notarialny, teraz tylko czekać na wpis do księgi wieczystej.

@daeun: Ile czasu się czeka? Z tego co słyszałem teraz to może zająć nawet pół roku.

Ten notariusz u ktorego łatwiliśmy to wszystko mówił
@jellyfish432: kto bogatemu zabroni, znam ludzi, którzy.mają kilka noeruchomości


Wykopki zawsze wszystkiego mi zazdrosciły. Ilekroć wspominam o giełdzie dostają jakiegoś dziwnego #!$%@? ¯_(ツ)_/¯ przeciez ja tych pieniedzy nie ukradłem, uczciwie zarobiłem, ech..
@spanko