Aktywne Wpisy

thorgoth +59
Mężczyzna w klapkach twierdzący że jest Jezusem zaczepiał pasażerów poznańskiego tramwaju, kilkoro z nich uderzył "z liścia". Interweniowała motornicza, próbując wyrzucić jegomościa z tramwaju.
Szarpaninę zauważył kierowca przejeżdżającego samochodu osobowego. Zatrzymał się, pomógł obezwładnić Jezusa i zaczekał na przyjazd policji.
#poznan #polska #kryminalne
Szarpaninę zauważył kierowca przejeżdżającego samochodu osobowego. Zatrzymał się, pomógł obezwładnić Jezusa i zaczekał na przyjazd policji.
#poznan #polska #kryminalne


arturooo000 +45
#gielda LOL, Polacy tylko 3-5% swoich oszczędności (gotówki) lokują na giełdzie. Okolo 73% leży sobie na kontach albo lokatach XD.
Pewnie wyglądało by to jeszcze gorzej gdyby w tych wyliczeniach brać pod uwagę betonowe złoto.
Pewnie wyglądało by to jeszcze gorzej gdyby w tych wyliczeniach brać pod uwagę betonowe złoto.





na ten moment mój google docs mówi mi, że bieżąca wartość moich akcji to:
270,097.93 PLN (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
tak jak jednak pisałem ostatnio...
TO NIE KONIEC TEJ AKCJI
bowiem, w między czasie zaktualizowałem target z 270k PLN na 330k PLN. Wcześniejszy niższy target bazował na cenie amerykańskiej, bez polskiego podatku VAT. Obecny też nie jest dokładny, bo Modelu Y nadal do polski nie da się zamówić i bazuje na cenie Modelu 3, oraz różnicy pomiędzy tymi różnicami na innych rynkach. Cel 330k też nie jest ostateczny... bowiem jeszcze w sumie będę musiał uwzględnić podatek belki... którego na ten moment musiałbym zapłacić: 197,24 Bombelków (1 bombelek = 500zł). W następnych wpisach cel będzie zawierał też już wyliczenia na podatek :)
Do tego wpisu nie wołam ludzi, bowiem nie dokupiłem w między czasie żadnych akcji. Generalnie pomyślałem, że kilka osób może zainteresować, że "teoretycznie" kwota została już uzbierana ;)
Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 2005 (+43)
Liczba osób, które chcą być wołane do kolejnych wpisów z update'ami: 559 (+364)
#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
źródło: comment_1606328382na6KaqFHSDLR6LccH1P2br.jpg
PobierzJeżeli chcesz być wołany... zaplusuj ten komentarz.
@richr: nie. Mam monopol na zakup akcji tesli w polsce. Nikt inny nie może ich kupować :P
a tak na serio... to nie staram sie "timingować marketu". Kupuje mniej więcej regularnie co miesiąc. To czy kupiłem kilka dni wcześniej, czy później.. nie zrobiło generalnie żadnej różnicy.
@richr: nie wiem, skąd w ludziach takie mocne przekonanie, że mieszkanie na wynajem to złoty interes. Masę ludzi się ostatnio przekonało, że tak to wcale nie wygląda. Studenci powyjeżdżali z dużych miast i osoby wynajmujące mieszkania liczą straty w dziesiątkach tysięcy na miesiąc... także wiesz...
Komentarz usunięty przez moderatora
Komentarz usunięty przez moderatora
Komentarz usunięty przez moderatora
@JuhNya: jak możesz to podaj zatem chociaż przykład takiego newsa. Bo ja nie potrafię sobie wyobrazić newsa, który by był prawdopodobny a jednocześnie spowodował taki spadek.
W jakiej branży planujesz coś robić?