Wpis z mikrobloga

Gdy rozpoczynałem akcje #zbieramnatesle, wyznaczyłem sobie cel uzbierania 270 000 PLN na zakup Tesli. Szczerze mówiąc, myślałem, że zajmie to jakieś minimum 3-4 lata. Tymczasem ta kwota uzbierała się w 551 dni, z "małą" pomocą Elona i jego pracowników.

na ten moment mój google docs mówi mi, że bieżąca wartość moich akcji to:

270,097.93 PLN ( ͡ ͜ʖ ͡)

tak jak jednak pisałem ostatnio...

TO NIE KONIEC TEJ AKCJI

bowiem, w między czasie zaktualizowałem target z 270k PLN na 330k PLN. Wcześniejszy niższy target bazował na cenie amerykańskiej, bez polskiego podatku VAT. Obecny też nie jest dokładny, bo Modelu Y nadal do polski nie da się zamówić i bazuje na cenie Modelu 3, oraz różnicy pomiędzy tymi różnicami na innych rynkach. Cel 330k też nie jest ostateczny... bowiem jeszcze w sumie będę musiał uwzględnić podatek belki... którego na ten moment musiałbym zapłacić: 197,24 Bombelków (1 bombelek = 500zł). W następnych wpisach cel będzie zawierał też już wyliczenia na podatek :)

Do tego wpisu nie wołam ludzi, bowiem nie dokupiłem w między czasie żadnych akcji. Generalnie pomyślałem, że kilka osób może zainteresować, że "teoretycznie" kwota została już uzbierana ;)

Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 2005 (+43)
Liczba osób, które chcą być wołane do kolejnych wpisów z update'ami: 559 (+364)


#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
anonimowy_programista - Gdy rozpoczynałem akcje #zbieramnatesle, wyznaczyłem sobie ce...

źródło: comment_1606328382na6KaqFHSDLR6LccH1P2br.jpg

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
@minor983: Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie ile trzeba mieć żeby w coś takiego wejść... Wszystko zależy od Ciebie. Możesz pożyczać mając 1000 zł wolnych środków, tylko czy zysk spełni twoje oczekiwania, a zabezpieczenie zagwarantuje bezpieczeństwo. Wszystko zależy od skali. Ja na przykład nie podjąłbym się tego nie mając 300 tys. na inwestycje (pożyczki) i minimum 1,5-2 razy tyle, które zagwarantuje mi swobodę życia i bezpieczeństwo finansowe.

Możesz mieć 25 tys. i pożyczać na
  • Odpowiedz
jak możesz to podaj zatem chociaż przykład takiego newsa. Bo ja nie potrafię sobie wyobrazić newsa, który by był prawdopodobny a jednocześnie spowodował taki spadek.


@anonimowy_programista: @JuhNya:

no np. news, ze Elon ginie w wypadku jadąc teslą na autopilocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowy_programista: fajnie i gratuluje, ale to rezygnowanie z marzenia bo moze cos innego jest bardziej potrzebne odbije Ci sie czkawka, przerabialem kilka razy i w koncu sie nauczylem ;) trzymam kciuki, zeby jednak sie udalo.
  • Odpowiedz
Zawsze mnie kręciło żeby zacząć grać na giełdzie. Masz jakieś powiedzmy literatury albo poradniki które polecasz?


@Kacorek: Pytasz o to typa, który cały hajs wali w jeden walor, który jakimś cudem urósł 700% w ciągu roku. Niech cie to zwiedzie, bo takich szczęściarzy jest niewielu na giełdzie, a to co kolega robił to w zasadzie hazard - spółka bez fundamentów urośnie albo nie.
  • Odpowiedz