Wpis z mikrobloga

Jestem po kolejnej rozmowie o pracę (online). Tym razem stanowisko to Unity VR/AR Developer. Wymagania firmy były następujące: minimum 5 lat doświadczenia komercyjnego, znajomość Unity w stopniu zaawansowanym, C# zaawansowany, angielski minimum B2 - codzienny kontakt z klientem zagranicznym, natomiast niemiecki między B1 a B2 (kilka zleceń z Niemiec, nie zawsze chcą rozmawiać po angielsku - tak mówili na rozmowie kwalifikacyjnej). Oczywiście pełna znajomość VR i AR.

Kwota netto jaką podałem to 5500zł - umowa o pracę. Nastała cisza. Pani z HR i kierownik działu jednogłośnie stwierdzili, że to stawka dla seniora, który częściowo zajmuję się też zarządzaniem zespołem. Propozycja z ich strony to po przeliczeniu 3900zł netto. Powiedziałem, że się nie zgadzam na taką stawkę.

Teraz siedzę i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem... Obecnie mam te 4-5k w zależności od miesiąca. Jak myślicie, czy popełniłem błąd odrzucając ich ofertę?

#pracbaza #korposwiat #programista15k #unity3d
  • 242
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CalibraTeam: Stary, tak samo myślałem. To wszystko jest w głowie :) Dla większej firmy te 9-12k dla mida to jest nic, tak naprawdę na większość pytań z rozmów o pracę po prostu odpowiadasz z automatu bez namysłu kiedy już przeszedłeś kilka, ciężko jest wyrwać kogoś ogarniętego bo ktoś kto jest zadowolony z pracy nie będzie jej zmieniał gdy ktoś oferuje jakieś 500-1k pln więcej. Wyślij cv do wszystkich firm np
  • Odpowiedz
Opłacało się umieć więcej niż spakować paczki na magazynie, przynajmniej 5 stow więcej od gościa po podstawówce zaproponowali


@FELIX90: powiem Ci tak: kiedy myślę sobie ile czasu straciłem na kształcenie - czy to na uczelni, czy w domu i patrzę na listek od wypłaty to zadaję sobie pytanie - warto było tak zapieprzać? Ja znam ludzi na produkcji zarabiających z nadgodzinami moją stawkę x2. To jest moja osobista tragedia, dramat,
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: nie znam rynku gamedevowego, ale jeśli takie są jego realia to szybko wskakuj w coś innego. Z dobrym C# nawet bez znajomości webowych frameworków może udać się coś znaleźć. Już za samo 5 lat doświadczenia w IT dostaniesz więcej niż Ci tutaj zaproponowali
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: tester który umie też samodzielnie skonfigurować CI/CD do środowiska testowego które buduje coś, tworzy deploy na AWS, testuje i niszczy deploy na przykład. Albo zrobić lambde ktora coś dla mnie będzie robiła. Albo cokolwiek innego - to nadal mogą być kompetencje testera automatycznego, do tego umie to wszystko zautomatyzować w terraformie, albo zautomatyzować tworzenie ami packerem lub użyć i skonfigurować dockera. Co też bywa pożądanym skillem.
Tak samo Unixy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CalibraTeam: Nie masz czego żałować. Januszex i tyle. Nie podałeś miasta, ale 5.5k netto to myślę niewygórowana stawka jak na te wymagania i firmę z polskim kapitałem. Powinieneś znaleźć coś co będzie Ci odpowiadać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CalibraTeam: wiesz, że dzisaij głupi tester klikacz co trochę sql ogarnia i podstawy programowania, by automat napisać dostaje 10k?

@katius: gdzieś może i tak, ale standardem to na pewno nie jest.
  • Odpowiedz
masz 4-5 i się zastanawiasz czy 3,9 to dobra stawka? przy takiej znajomosci matematyki to i tak za dużo zarabiasz ¯\(ツ)/¯


@Niebieski40: zycie pisze rozne scenariusze - mozna miec tak dosyc obecnej roboty ze zgodzisz sie na wszystko
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: spoko, ale między nami to nie jestem programistą czy innym automatykiem (raczej zwykły komiwojażer), ale nie wyobrażam sobie pensji tej wysokości co piszesz (tyle to raczej ludzie bez wykształcenia na kasie w markecie) ()
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Stary, tu nikt cię nie bajtuje z tą stawką. 3900 ci dawali? W Warszawie?! K---a chłopie, wsadź rękę do spodni i zobacz czy masz oba cojones na miejscu. Z takimi wymaganiami które spełniałeś to zaczynałbym rozmowę od 10k netto. Tyle w temacie, trzymaj się tam i serio - nie bądź p---a po prostu, szanuj siebie.
  • Odpowiedz
Kwota netto jaką podałem to 5500zł - umowa o pracę. Nastała cisza. Pani z HR i kierownik działu jednogłośnie stwierdzili, że to stawka dla seniora, który częściowo zajmuję się też zarządzaniem zespołem. Propozycja z ich strony to po przeliczeniu 3900zł netto. Powiedziałem, że się nie zgadzam na taką stawkę.


@CalibraTeam: chyba sobie jaja robią xD sie naczytali za duzo linkedinow ze niby teraz juz nie jest rynek pracownika

  • Odpowiedz