Wpis z mikrobloga

Jestem po kolejnej rozmowie o pracę (online). Tym razem stanowisko to Unity VR/AR Developer. Wymagania firmy były następujące: minimum 5 lat doświadczenia komercyjnego, znajomość Unity w stopniu zaawansowanym, C# zaawansowany, angielski minimum B2 - codzienny kontakt z klientem zagranicznym, natomiast niemiecki między B1 a B2 (kilka zleceń z Niemiec, nie zawsze chcą rozmawiać po angielsku - tak mówili na rozmowie kwalifikacyjnej). Oczywiście pełna znajomość VR i AR.

Kwota netto jaką podałem to 5500zł - umowa o pracę. Nastała cisza. Pani z HR i kierownik działu jednogłośnie stwierdzili, że to stawka dla seniora, który częściowo zajmuję się też zarządzaniem zespołem. Propozycja z ich strony to po przeliczeniu 3900zł netto. Powiedziałem, że się nie zgadzam na taką stawkę.

Teraz siedzę i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem... Obecnie mam te 4-5k w zależności od miesiąca. Jak myślicie, czy popełniłem błąd odrzucając ich ofertę?

#pracbaza #korposwiat #programista15k #unity3d
  • 242
@GandalfPl: szkoda że tak myślisz/myślicie - zawsze tak się kończy, łatwiej jest napisać "bait" "troll" niż pomóc - rozumiem to bo niby dlaczego mielibyście mi pomóc za darmo


@CalibraTeam: Jak mam Ci bardziej pomoc? Napisalem Ci pelen stack, ktorego sie powinienes nauczyc, zeby wskoczyc do widelek wysokich zarobkow. Za Ciebie tego nie zrobie, bo niby jak. Drugi kolega gotow Ci dac namiar na robote. Malo?
@GandalfPl mimo wszystko stawki w Wawie są większe niż w mniejszym mieście, to że teraz wszyscy pracują na HO nie ma znaczenia. A jeśli pytasz serio to propozycja takiej płacy jest żenująca i twoje wymagania są całkowicie na miejscu
@GandalfPl mimo wszystko stawki w Wawie są większe niż w mniejszym mieście, to że teraz wszyscy pracują na HO nie ma znaczenia. A jeśli pytasz serio to propozycja takiej płacy jest żenująca i twoje wymagania są całkowicie na miejscu


@kolak68: ale to chyba nie do mnie mialo byc? :D :D
@skyrunner: zaproponowałem 500zł więcej niż mam obecnie - wiesz myślałem żeby podać 8-12k ale byloby po mnie widać (rozmowa wideo) że sam w to nie wierzę


@CalibraTeam: mowisz dycha na reke, jak beda chcieli negochowac, to bedziesz negocjowac. Nie dajesz im zadnych widelek 8-12, bo to faktycznie brzmi wtedy, jak fantazjowanie, a masz sprawiac wrazenie czlowieka, ktory wie, czego chce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@CalibraTeam: brzmi jak straszna bzdura, gamedev jest słabiej opłacany niż inne gałęzie IT, ale przy 5 latach expa w Unity nikt nie zarabia takich pieniędzy, jak dla mnie to coś kręcisz albo wyjątkowo gówniana oferta i nie pokazuje dobrze realiów rynku

Takie pieniądze są proponowane jak 3900 netto są proponowane designerom z pół roku do roku expa, gdzie musisz ogarniać edytor i być kumaty na stanowisku, ale nie pisać kodu, więc
@CalibraTeam: powiem tak, bywa różnie ale myślę że to zależy od tego w jakim miejscu i czasie się akurat znajdziesz. Znam zsjebistych fachowców zarabiających niewiele, i super farciarzy zarabiających kupę siana a nie błyszczących wiedzą. Moja rada jest taka, doskonalić się i szukać dalej. Jesteś w jednej pracy, uczysz się, rozwijasz i już szukasz następnej za lepszą kasę. Kryterium wyboru firmy powinna być głównie kasa, bo starać się musisz zawsze i