Wpis z mikrobloga

Jestem po kolejnej rozmowie o pracę (online). Tym razem stanowisko to Unity VR/AR Developer. Wymagania firmy były następujące: minimum 5 lat doświadczenia komercyjnego, znajomość Unity w stopniu zaawansowanym, C# zaawansowany, angielski minimum B2 - codzienny kontakt z klientem zagranicznym, natomiast niemiecki między B1 a B2 (kilka zleceń z Niemiec, nie zawsze chcą rozmawiać po angielsku - tak mówili na rozmowie kwalifikacyjnej). Oczywiście pełna znajomość VR i AR.

Kwota netto jaką podałem to 5500zł - umowa o pracę. Nastała cisza. Pani z HR i kierownik działu jednogłośnie stwierdzili, że to stawka dla seniora, który częściowo zajmuję się też zarządzaniem zespołem. Propozycja z ich strony to po przeliczeniu 3900zł netto. Powiedziałem, że się nie zgadzam na taką stawkę.

Teraz siedzę i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem... Obecnie mam te 4-5k w zależności od miesiąca. Jak myślicie, czy popełniłem błąd odrzucając ich ofertę?

#pracbaza #korposwiat #programista15k #unity3d
  • 242
@CalibraTeam: Jakie miasto kolego ? Być może warto by przemyśleć czy nie zmienić profilu na coś bardziej dochodowego, serio.
Znam stawki znajomych pracujących jako backendzi, fullstacki i znam swoją stawkę. To co podałeś jest wybitnie niska propozycja.
@GandalfPl: jeden z drugim pisze że im psuje rynek, niczego sobie nie wkrecam. Chcialbym sie cofnac te 5 lat wybrac cos innego ale no jest jak jest, szczerze chciałem Wam opisac moje wrazenia po rozmowie i ogolnie z tego co przezywam chodząc na te żałosne rozmowy
@CalibraTeam: 3900 to ja bym w januszexie wyciągnął jakbym się spiął i troszkę nadgodzin zrobił, a ty z takimi umiejętnościami i wykształceniem to się ceń chłopie 5k to wg mnie minimum po miesięcznym okresie próbnym.
@CalibraTeam: rozmowy o prace dla wielu ludzi sa stresujace, tym bardziej, ze najczesciej gamonie pytaja tam o jakies bzdury nie zwiazane z praca - wydumane zadania na tablicy, itd. Oprocz tego, czesto trafiasz na zlamasow, ktorzy stosuja rozne psychologiczne sztuczki, majace na celu wzbudzic w tobie przekonanie, ze nic nie umiesz (glownie firmy projektowe i konsulting), bys tylko zgodzil sie robic za niska stawke.

Musisz przestac jojczyc, obic sobie dupe blacha,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CalibraTeam: owszem, sporo jest spamu ale generalnie ciezko mi uwiezyc w to ze jest az tak zle. Co prawda nigdy z gamedev nie mialem stycznosci i moze to standard... jesli tak to polecam zmiane technologii. Kazde korpo szuka ludzi do systemow, baz danych, cloudow, middleware itd
Masz juz jakis skillset z IT wiec masz o wiele nizszy prog wejscia.
tez sie wlasnie zastanawiam, czy chcac chlopakowi pomoc nie marnuje czasu na glupi trolling.


@GandalfPl: szkoda że tak myślisz/myślicie - zawsze tak się kończy, łatwiej jest napisać "bait" "troll" niż pomóc - rozumiem to bo niby dlaczego mielibyście mi pomóc za darmo