Wpis z mikrobloga

Jestem po kolejnej rozmowie o pracę (online). Tym razem stanowisko to Unity VR/AR Developer. Wymagania firmy były następujące: minimum 5 lat doświadczenia komercyjnego, znajomość Unity w stopniu zaawansowanym, C# zaawansowany, angielski minimum B2 - codzienny kontakt z klientem zagranicznym, natomiast niemiecki między B1 a B2 (kilka zleceń z Niemiec, nie zawsze chcą rozmawiać po angielsku - tak mówili na rozmowie kwalifikacyjnej). Oczywiście pełna znajomość VR i AR.

Kwota netto jaką podałem to 5500zł - umowa o pracę. Nastała cisza. Pani z HR i kierownik działu jednogłośnie stwierdzili, że to stawka dla seniora, który częściowo zajmuję się też zarządzaniem zespołem. Propozycja z ich strony to po przeliczeniu 3900zł netto. Powiedziałem, że się nie zgadzam na taką stawkę.

Teraz siedzę i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem... Obecnie mam te 4-5k w zależności od miesiąca. Jak myślicie, czy popełniłem błąd odrzucając ich ofertę?

#pracbaza #korposwiat #programista15k #unity3d
  • 242
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Nie do końca wiem czym jest unity, ale c# z 5 lat doświadczenia na backend developer lub frontend developer z jakimś react/angular to masz 2-3 więcej kasy.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: 5 lat expa w vr/ar i 4k netto? 5.5 to kwota na seniora? xDD
Toż to jakaś biedacka firma januszy, nie popełniłeś błędu.
W okołogamedevowych firmach może płaci się mniej niż w bankach i innych takich korpo, ale bez przesady.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Hasło znam, ale nie znam od strony technicznej i komercyjnej. Nie jestem w stanie odnieść się do komercyjnej wartości tej umiejętności i stopnia skomplikowania.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Chyba 1ke z przodu zjadles. Jakie 5k jako programista? Pogielo? Jako klepacz od CRUDow 10 na reke dostaniesz, a jak lepiej poszukasz to i 12. Za propozycje 3900 powinienes im sie kazac isc #!$%@?, bo jak nie szanuja Ciebie, to Ty ich tez nie bedziesz.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Jak na takie wymagania to bardzo mało... Tym bardziej za takie wymagania. 5k netto to 10 lat temu płacił Intel w Gdańsku ludziom od razu po studiach, a brali każdego.

Moim zdaniem dobrze zrobiłeś, nawet pomijając stawkę wygląda na to, że szukają 3 osób w cenie połowy jednej...
  • Odpowiedz
@czupek: W gamedevie są dużo niższe zarobki, chociaż 3900 jak na tak wygórowane wymagania to faktycznie niezbyt satysfakcjonująca stawka. U nas niektórzy po dwóch latach tyle mają, tyle że na śmieciówce, ale tak czy siak.
  • Odpowiedz