Wpis z mikrobloga

Dlaczego programiści aż tyle zarabiają? Ostatnio się dowiedziałem że brat mojej dziewczyny zarabia 17000 tyś! Przecież to jest dziwne, gość ma 27 lat, jest nieogarem i zawsze jak go pytam co zrobił w pracy to nie potrafi odpowiedzieć albo się jąka.

I jeszcze na dodatek 3 dni pracuje z domu i widzę jak ta jego "praca" wygląda. Co chwilę jakieś przerwy, kawki itp. Raz nawet widziałem jak SPAŁ o 14 w czasie pracy. Ale wracając do zarobków to oni mogą sobie za 1 PENSJE kupić 2m2 mieszkania nowego! Coś się powinno z tym zrobić bo to przez takich ludzi inflacja i ceny mieszkań idą ostro w górę. W czym jest lepsza ich praca że dostają za nią 6 razy więcej co normalny ciężko pracujący człowiek?

#programista15k #zarobki #zalesie #gorzkiezale #programowanie #inflacja #nieruchomosci
  • 104
@Scaab:

1. Jeśli uważasz ze to taka prosta robota to może czas na przebranżowienie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wielu tak myślało i okazało się, ze jednak nie jest to takie proste. Szczególnie że dobrze płatna praca jest dla specjalistów z doświadczeniem.
2. Produkty idą często za granicę / firmy są zagraniczne, stąd stawki mogą być wyższe.
3. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak krytycznym
@george_prosto_z_drzewa: Jest jeszcze kwestia tego czy mówimy o kwocie na umowie o prace czy na b2b. Znam osoby które wolą UoP bo wolą stabilność, chcą mieć L4 gdy dziecko jest chore itp itd. 17000 brutto na uop to jest bardzo duża kwota i mało który mid tyle zarabia.


@reaktor_bez_bolca: pełna zgoda. Na UoP to sufit jest dużo niżej. Trzeba brać pod uwagę koszty pracodawcy tak jak napisałem jest dużo różnych