Wpis z mikrobloga

Dlaczego programiści aż tyle zarabiają? Ostatnio się dowiedziałem że brat mojej dziewczyny zarabia 17000 tyś! Przecież to jest dziwne, gość ma 27 lat, jest nieogarem i zawsze jak go pytam co zrobił w pracy to nie potrafi odpowiedzieć albo się jąka.

I jeszcze na dodatek 3 dni pracuje z domu i widzę jak ta jego "praca" wygląda. Co chwilę jakieś przerwy, kawki itp. Raz nawet widziałem jak SPAŁ o 14 w czasie pracy. Ale wracając do zarobków to oni mogą sobie za 1 PENSJE kupić 2m2 mieszkania nowego! Coś się powinno z tym zrobić bo to przez takich ludzi inflacja i ceny mieszkań idą ostro w górę. W czym jest lepsza ich praca że dostają za nią 6 razy więcej co normalny ciężko pracujący człowiek?

#programista15k #zarobki #zalesie #gorzkiezale #programowanie #inflacja #nieruchomosci
  • 104
@Scaab jezu dobrze ze nie mam siostry bo myslalem ze to o mnie, ale na szczescie zdalnie pracuje caly tydzień od marca :D
Nie praca jest lepsza tylko produkty wytwarzane przez programistów i reszte IT są warte tyle ze 17k wyplaty dla 1 czlowieka jest niczym. Co bedzie jak sie ludzie dowiedza ze niszowi specjalisci w it mają i stawki powyzej 1k/h. 17k to nie wiele bo tyle maja i doswiadczeni testerzy
@Scaab: gówno wiesz o jego robocie. To że spał czy pół dnia nic nie robił nic nie znaczy. Stawka jest rynkowa za mida i to nie jest nic nadzwyczajnego. Pisanie kodu to nie układanie kostki brukowej, które ogarnie każdy w przeciągu kilku minut. Widocznie nie mówił co robi, żeby Cię nie zawstydzić. Bo w sumie co możesz wiedzieć o optymalnym pisaniu kodu backendu czy optymalizacji procedur bazodanowych. Stawki wyznacza rynek podstawowym
@george_prosto_z_drzewa: ile wg wykopków zarabia senior w takim razie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@alex-fortune: to zależy jaki senior jaka technologia jaka branża jaki klient i jaka firma. Inaczej zarabia specjalista czy senior frontend developer a inaczej choćby spec od COBOL-a. Widziałem seniorów zarabiających mniej niż 15 i midów nieznacznie powyżej. Jak masz ogarniętego seniora, co to nie jest zwyczajnym klepaczem z świetną znajomością języka (bo i