Wpis z mikrobloga

Dlaczego programiści aż tyle zarabiają? Ostatnio się dowiedziałem że brat mojej dziewczyny zarabia 17000 tyś! Przecież to jest dziwne, gość ma 27 lat, jest nieogarem i zawsze jak go pytam co zrobił w pracy to nie potrafi odpowiedzieć albo się jąka.

I jeszcze na dodatek 3 dni pracuje z domu i widzę jak ta jego "praca" wygląda. Co chwilę jakieś przerwy, kawki itp. Raz nawet widziałem jak SPAŁ o 14 w czasie pracy. Ale wracając do zarobków to oni mogą sobie za 1 PENSJE kupić 2m2 mieszkania nowego! Coś się powinno z tym zrobić bo to przez takich ludzi inflacja i ceny mieszkań idą ostro w górę. W czym jest lepsza ich praca że dostają za nią 6 razy więcej co normalny ciężko pracujący człowiek?

#programista15k #zarobki #zalesie #gorzkiezale #programowanie #inflacja #nieruchomosci
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scaab: zastanawia mnie fakt, czemu wszyscy równają w dół? Nigdy nie ma, dlaczego ja tak mało zarabiam? dużo pracuję a ciągle mam najniższą krajową. co jest ze mną nie tak? co mogę z tym zrobić? jak mieć więcej?
  • Odpowiedz
@Scaab jezu dobrze ze nie mam siostry bo myslalem ze to o mnie, ale na szczescie zdalnie pracuje caly tydzień od marca :D
Nie praca jest lepsza tylko produkty wytwarzane przez programistów i reszte IT są warte tyle ze 17k wyplaty dla 1 czlowieka jest niczym. Co bedzie jak sie ludzie dowiedza ze niszowi specjalisci w it mają i stawki powyzej 1k/h. 17k to nie wiele bo tyle maja i doswiadczeni
  • Odpowiedz
@Scaab: pomyśl sobie teraz ile taki programista 17k musiał się uczyć :) Gdyby zarabiali 2-3tysiące to uwierz, że nie mielibyśmy w polsce programistów.
pisząc "normalny pracujący ciężko człowiek" masz na myśli robotnika na budowie, bądź kasjerkę w biedronce?
  • Odpowiedz
@Scaab: g---o wiesz o jego robocie. To że spał czy pół dnia nic nie robił nic nie znaczy. Stawka jest rynkowa za mida i to nie jest nic nadzwyczajnego. Pisanie kodu to nie układanie kostki brukowej, które ogarnie każdy w przeciągu kilku minut. Widocznie nie mówił co robi, żeby Cię nie zawstydzić. Bo w sumie co możesz wiedzieć o optymalnym pisaniu kodu backendu czy optymalizacji procedur bazodanowych. Stawki wyznacza rynek
  • Odpowiedz
@Scaab: zarabiają tyle, bo po 1. specjalistów jest nadal za mało na rynku pracy, 2. nauka programowania to lata nauki, 3. nie kazdy jest predysponowany do nauki programowania. Trzeba mieć wiedzę matematyczną i mieć umiejętność logicznego myślenia i wyłapywania szczegółów.
  • Odpowiedz
@george_prosto_z_drzewa: ile wg wykopków zarabia senior w takim razie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@alex-fortune: to zależy jaki senior jaka technologia jaka branża jaki klient i jaka firma. Inaczej zarabia specjalista czy senior frontend developer a inaczej choćby spec od COBOL-a. Widziałem seniorów zarabiających mniej niż 15 i midów nieznacznie powyżej. Jak masz ogarniętego seniora, co to nie jest zwyczajnym klepaczem z świetną znajomością języka
  • Odpowiedz