Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 332
@Croises: No wioski w Afryce nagle przestały żyć w ekstremalnej biedzie bo im Bóg mannę z nieba zniósł a nie o globalizacje handlu i inwestycji chodzi przecież.

@jerekp: To jest wbrew pozorom poważny problem bo ludzie w badaniach stwierdzają że bieda na świecie stale rośnie. Tworzą potem swój światopogląd na podstawie kłamstw.
  • Odpowiedz
@Herubin:

Tak, przyszedł pan kapitalis i wyciągnął do nich rękę. Przecież brak dostępu do czystej wody to nie jest wina kapitalisu, tworzenie warunków które uniemożliwiają uzyskanie dobrej edukacji, kreowanie nierówności to też nie jego guilty pleasure.
  • Odpowiedz
@ChadimusPrzegrywus:

Przekonałeś mnie, masz rację. Wyjście z biedy to zasługa kapitalizmu, a problemy takie jak wspieranie wojen domowych przez prywatne firmy, [zatruwanie wody](https://www.sciencemag.org/news/2016/02/fungal-toxins-are-poisoning-africa-s-children-says-new-report?) wymyślili lewacy.

The 2016 Global Estimates of Child Labour  indicate that one-fifth of all African children are involved in child labour, a proportion more than twice as high as in any other region. Nine per cent of African children are in hazardous work, again highest of
  • Odpowiedz
@Croises: jaka jest obecnie promowana alternatywa dla kapitalizmu? Coraz częściej widze hasła negujące kapitalizm, ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś zaproponował realne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@jerekp heh, tylko ten wykres pokazuje predzej wplyw wprowadzania roznych socjali, oswiaty latwiej dostępnej i opieki zdrowotnej. Taki stricte kapitalizm to do drugiej wojny gdzieś występował. Potem minimalne bardzo urosły, masa świadczeń i generalnie praw pracownika - pracodawca wcale kapitalistycznej wolności nie ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@Karol_Kitku2 pewnie tego nie wyczytales, ale z wykresu wynika ze srednia temperatura wzrosla o 0,8 stopnia w 160 lat. To tez twoja wina i twoich rodzicow ze sie urodziles bo sie dowiedzieli o kapitalizmie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@jerekp: to nie jest bardziej zasługa globalizmu? XD komunistyczne Chiny budują fabryki w Etiopii, która ekonomicznie w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko XD
  • Odpowiedz
@Aerwin:

Cześć,

Ja nie krytykuje kapitalizmu per se, tylko zwracam uwagę na jego wady i idiotyczność próby sugerowania w memie, że wyjście z biedy zawdzięczamy kapitalizmowi.
  • Odpowiedz
@Croises: no a ja właśnie łagodnie ujmując nie jestem fanem jak ktoś krytykuje jakąs ideę, ale samemu nie jest w stanie zaproponować alternatywy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Dudleuss: tak jak każdy inny ustrój społeczno-gospodarczy
  • Odpowiedz