Wpis z mikrobloga

To mnie chyba najbardziej zawsze bawi. Praca dzieci to naturalny stan który jest dopiero odwracany poprzez wystarczająco bogate społeczeństwo


@ChadimusPrzegrywus: ale przecież tak jest, w praktycznie każdym społeczeństwie do XIX w. dzieci musiały pracować, żeby przeżyć, niepracujące były wyjątkiem. Dopiero rewolucja przemysłowa pozwoliła na to, żeby zacząć od tego odchodzić, ale najpierw technologia i względna zamożność musiała się nagromadzić.
  • Odpowiedz
Ale jakby nie oceniać to w ZSRR i takiej Polsce czy Rumuni komunizm wyciągnął dziesiątki procent społeczeństwa z zapadłych wsi i dał im prace w fabrykach.


@Hereticsheresy: i co z tego? Czy bez kapitalizmu nie dokonano by rozwoju znacznie większego, skoro cały zachód Europy rozwijał się znacznie szybciej niż blok wschodni?

Ale kapitalizm też ma swoje problemy, w przyszłości może ludzie wymyślą coś lepszego zobaczymy.


Wynalezienie czegoś lepszego niż wolny
  • Odpowiedz
Ale kapitalizm też ma swoje problemy, w przyszłości może ludzie wymyślą coś lepszego zobaczymy.


@Hereticsheresy: nie da się wymyślić nic lepszego jednocześnie nie pozbawiając znacznej większości ludzi podstawowych praw. Utopia nie istnieje. To nie kapitalizm ma problemy lecz człowiek, więc musiałbyś całkowicie przemodelować psychikę człowieka. Czego byś nie wymyślił to będą równi i równiejsi i zawsze ktoś będzie narzekał. Jak wszystko będzie za darmo i w ogóle dostatek to ludzie
  • Odpowiedz
heh, tylko ten wykres pokazuje predzej wplyw wprowadzania roznych socjali, oswiaty latwiej dostępnej i opieki zdrowotne


@Piterovy: mylisz przyczynę ze skutkiem, ten wykres pokazuje przede wszystkim bogacenie się społeczeństwa, czego naturalnym skutkiem jest potem lepsza ochrona zdrowotna
  • Odpowiedz
@Gaku745:

Do wszystkiego co napisałem załączyłem źródła.


I świetnie, do tego nie mam zastrzeżeń.

Tylko, że to, iż jakieś hasło jest używane przez rasistów nie implikuje, że jest ono rasistowskie.
  • Odpowiedz
@Vipokov1: Jeśli ktoś używa hasła używanego przez rasistów to jest dość dobry sygnifikator że ktoś może być jednak faktycznie rasistą. Oczywiście samo w sobie to może nie być wystarczające i warto się przyjrzeć zachowaniu takiej osoby, ale problem w tym, że chowanie się z argumentem "ale to jeszcze nic nie znaczy" jest dobrym mechanizmem, za którym mogą się chować prawdziwi rasiści. Bo nie udowodnisz mi przecież że jestem rasistą!

Albo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jaka jest obecnie promowana alternatywa dla kapitalizmu? Coraz częściej widze hasła negujące kapitalizm, ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś zaproponował realne rozwiązanie.

@Aerwin: Ciężko to jednoznacznie nazwać ale podobnie jak dziś nie ma pełnego kapitalizmu gdyż państwo częściowo kontroluje i reguluje rynek, czasami nawet interweniując tak obecnie mówi się o tym, że rosnąca dysproporcja między ultra bogatymi a biednymi jest problemem.

Myśli się więc jak inteligentnie opodatkować bogactwo powyżej pewnego
  • Odpowiedz
@Gaku745: W samym w sobie "It's okay to be white" nie ma nic zdrożnego, tak jak w "It's okay to be black". Gdyby było to: "Only being white is okay" to już dyskusja byłaby zbędna.

czy jako antykomunista wstawiłbyś sobie sierp i młot w avatar?


Być może. Jestem dość przekorny. ( ͡°
  • Odpowiedz
@jerekp: XD

To właśnie ograniczenie "wolności gospodarczej" i takie "lewackie bzdety" jak płaca minimalna, prawa pracownicze, zniesienie niewolnictwa czy ustawy antymonopolowe zwiększyły liczebność klasy średniej. To są podstawy.
  • Odpowiedz
Nie no żadna kunplu, przecież o tym gadaliśmy xd wszystko wian lewactwa


@Croises: nie no, poważnie pytam bo widzę, że się nabijasz. Jaki wpływ ma na to kapitalizm a nie problemy z zarządzaniem taką firmą i egzekwowaniem prawa wobec nich za zanieczyszczanie środowiska czy wzniecanie wojen domowych.

Ja nie zrzucam winy na lewactwo tylko na prawo niedostosowane do warunków, niekonsekwentne jego egzekwowanie przez aparat państwa/sądowniczy czy korupcję. To nie są
  • Odpowiedz