Wpis z mikrobloga

Cześć! Mam pytanie do nieco bardziej doświadczonych sportowców, związane z alkoholem i połączeniem go z dietą i treningami. Od dwóch miesięcy byłem na ostrej diecie redukcyjnej i ćwiczyłem 3 razy w miesiącu, niestety w ubiegłą sobotę poleciałem dość mocno z alkoholem na imprezie (pierwszy raz od dwóch miesięcy abstynencji). Chciałbym zapytać, jaki faktycznie miało to skutek na moją redukcję, czy jakoś ją wstrzymało, jeśli od razu wróciłem do diety?

Co się dzieje z organizmem, czy redukcja nadal będzie postępowała, czy została wstrzymana, jeśli tak, to na jaki okres czasu?

Czy jest realna możliwość pogodzenia uczestnictwa w imprezach ze skuteczną redukcją? Czy są jakieś dozwolone dawki alkoholu tygodniowe, miesięczne, aby chudnąć i budować formę?

Dzięki za wszelkie sugestie i rady! :)

#dieta #chudnijzwykopem #odchudzanie #silownia #kalistenika #redukcja #fitness #dietetyka
  • 9
Czy jest realna możliwość pogodzenia uczestnictwa w imprezach ze skuteczną redukcją?


@witek85: Nie wiem co masz na myśli pisząc "ostrą dietę redukcyjną", liczyłeś kalorie? Jaki deficyt? Jeśli pomimo okazjonalnych imprez/picia, będziesz na ujemnych kaloriach względem zapotrzebowania, to będziesz chudł.