Wpis z mikrobloga

No jebne, jest godzina 8 rano a moje ciśnienie już chyba sięga 200/150...

Przywieźli mi drewno konstrukcyjne na garaż. Bardzo dużo belek z sękami, na co od razu zwróciłam uwagę (a pan, który je przywiózł zaczął mi wciskać kit, że tak ma być ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) podczas pobier(ż?)nych oględzin kilka łat już #!$%@?ęło - nie dziwię się bo sęki po całości () nie dość, że tydzień opóźnienia w dostawie to jeszcze klasa drewna to mocne IV, nawet pomimo zaimpregnowania widać, że od sęków idzie w wielu miejscach sinizną... I ja mam niby z tego postawić garaż, który po roku się zawali? Będzie wojna jak po dobroci reklamacji nie przyjmą... Paragonu też przy dostawie nie dostałam, no i żaden kawałek nie ma certyfikatu odpowiedniego dla drewna konstrukcyjnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#januszebiznesu #budujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_160577037819YYBFW8GmV5Cdf3hfWYUD.jpg
  • 207
@nochybaniebardzo nie robię już w tamtym ( ͡º ͜ʖ͡º) za dużo obowiązków na raz i nie wyrabiałam, poza tym Janusz mnie chciał #!$%@?ć na hajs ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jedenzbandy nie muszę anonimowo, skoro to mnie w #!$%@? chcą zrobić to mogę im nawet kopię donosu wręczyć. O ile zajdzie taka potrzeba

@Nerlo proste na oko

@mendium za dużo tego żeby odpuścić, nawet
@Waderra: @lanekrasz: Ja kupowalem w casto
Godzine stalem i przewalalem caly regal wybierajac sobie tylko te idealnie proste i bez sekow

Podstawilem 2 wozki, te na wyjebke wsadzalem na wozek 2, te dobre na 1 potem wszystkie gowniane wrzucilem znow w regal zaplacilem za te dobre i tyle

Ale chociaz wiedzialem co bralem bez marnowania tygodni na klocenie sie z januszami
@vistula89 w początkowym stadium ok, ale nie to co jest tutaj, jest to wada drewna i tyle mi starczy. Nie płacę za łaty które mi się łamią przy podnoszeniu tylko za coś co ma być konstrukcją dosyć sporego garażu
@Waderra: Wczoraj byłem u lakiernika. Przerysowałem lekko samo nadkole w rocznym aucie. Rysa 10 cm, ledwo co przerysowane. Chciałem żeby mi zrobił tylko tą rysę i nie ruszał niczego innego, nie ingerował w oryginalny lakier, bo i tak miałem plastikowe nakładki na nadkola kupić. Odpowiedź oczywiście że się nie da, bo trzeba cieniować drzwi i pół nadkola. Gość liczy 350+500+400, mówi 1250 to wyjdzie. Ja na to ok, ale fakturę na
@Waderra: aż mi się ciśnienie podnosi jak na to patrzę. Ze mnie się czasem śmieją, że czytam (nieraz godzinami) na temat każdego produktu albo usługi, na którą zamierzam wydać pieniądze. Niestety w tym kraju musisz się znać na wszystkim i wykłócać na każdym kroku, bo inaczej cię wydymają...
@Waderra: Tak to jest jak się bierze byle taniej. Pamiętam jak prowadziłem tartak z rodzicami, ludzie to porażka potrafili pojechać 100km dalej tylko dlatego, że na całym garażu wyszło ich 200zł taniej (XD). Potem przyjeżdżali do nas po jakieś docinki czy coś bo nagle okazywało się, że tam gdzie zamawiali kantowiznę zostali #!$%@? albo dostali gówno nie towar.
Co do impregnacji, spuszczacie się wszyscy nad tym zielonym kolorem jakby to było
@vlx337 nie brałam byle taniej, gdyby tak było to wzięłabym od brata z tartaku( ͡º ͜ʖ͡º) brałam bo znajomi polecali...
Zaimpregnowane drewno raczej nie powinno mi chyba rękawic zabarwić...
@Waderra jestem z branży i mogę wszystko wyjaśnić, sinizna nie ma żadnego znaczenia w drewnie konstrukcyjnym, belka może być cała czarna a i tak przechodzi przez najwyższą klasę drewna a z tymi sękami to tartak powinien ci je po prostu wymienić, bo jest to normalne, sęki masz dlatego, że kupiłeś najniższą klasę drewna, pewnie zapłaciłeś (750-800zł m3) dobra klasa drewna konstrukcyjnego kosztuje ponad 1000zl m3 i heblowanie + 100% ceny
@Waderra ile za kubik? Sinizna nie wpływa na wytrzymałość drzewa chyba że pochodzi od grzybów, sęki są w każdym drzewie, laty to nie krokwie nie przenoszą naprężeń, serio wyluzuj trochę xd
@albadorap kurcze ale to trzeci termin i dopiero dowieźli, rano z dupy o 7 dzwonią że wiozą, jakby zrobili tak jak się umawiali to miałam ludzi żeby to normalnie zdjąć i obejrzeć, a nie taka chamówa że jak facet to #!$%@?ł to tylko trzask łat był...

@ChestNoot nie wiem co i ile bo mi #!$%@? paragonu nie dali i nie wyluzuje bo nie będę znowu #!$%@? wie ile czekać aż oni zrobią,