Wpis z mikrobloga

No jebne, jest godzina 8 rano a moje ciśnienie już chyba sięga 200/150...

Przywieźli mi drewno konstrukcyjne na garaż. Bardzo dużo belek z sękami, na co od razu zwróciłam uwagę (a pan, który je przywiózł zaczął mi wciskać kit, że tak ma być ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) podczas pobier(ż?)nych oględzin kilka łat już #!$%@?ęło - nie dziwię się bo sęki po całości () nie dość, że tydzień opóźnienia w dostawie to jeszcze klasa drewna to mocne IV, nawet pomimo zaimpregnowania widać, że od sęków idzie w wielu miejscach sinizną... I ja mam niby z tego postawić garaż, który po roku się zawali? Będzie wojna jak po dobroci reklamacji nie przyjmą... Paragonu też przy dostawie nie dostałam, no i żaden kawałek nie ma certyfikatu odpowiedniego dla drewna konstrukcyjnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#januszebiznesu #budujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_160577037819YYBFW8GmV5Cdf3hfWYUD.jpg
  • 207
@Waderra: Jak chcesz idealne drewno konstrukcyjne to trzeba było zamówić KVH albo BSH. Chociaż i tutaj norma dopuszcza jakąś ilość sęków na metr.
Odnośnie swierku - wszystko jest rozpisane w starej normie bodajże BN85. Jeśli ilość sęków i pozostałe parametry są w normie to możesz ich cmoknąć.
Mówienie o jakiejkolwiek klasie na łatach (a jest ich więcej niż C24 xdd) jest bezsensowne, ponieważ łaty nie są traktowane jako element konstrukcyjny. MOGĄ
@balbezaur Przeczytaj całą dyskusję, bo wypowiada się kilka osób z branży drzewnej. Na początku też mi się wydawało, że op wie, co pisze, ale teraz to już mam wrażenie, że tam tylko "w którymś kościele dzwoni". Pojawiło się mnóstwo komentarzy technicznych, tłumaczących dlaczego to drewno nie jest wcale takie złe, a mało jest tych przychylnych opowi. Zaznaczam, że ja się nie znam, ale przeczytanie całej dyskusji przechyliło szalę mojej sympatii z opa,
@ryba_twojej_mieczty pamiętam post jak było pytanie o ten garaż, jak to zrobić, zaproponowałem standardowo kratownice co 60cm z kantowki 10x5. Opka zdecydowała ze drogo a pozniej wysłała mi projekt, że tak powiem po taniości,sama ramka i belka na przekątną ok 6m,pomyslalem ze chcą tanio to sobie zrobią i nie kontynuowałem dyskusji. Teraz zamówili (nie wiem w końcu czy to op czy baba xD) najtańsze drewno i kręcą aferę. @ElCidX @manazzik @DyG121 @
@Popularny_mis: kto wie, może z tej kantówki 6x4 chce kratownice robić i te sęki i tak by były do odcięcia, a kręci tylko aferę XD a szkoda gadać. Najgorsze jest to, że dalej nie zostało napisane, w jaki sposób ona chce tę kantówkę 6x4 wykorzystać, tylko pokazuje te sęki jakby to była esencja problemu
@Popularny_mis: czyli to są zwykłe łaty? No to bez jaj, niby tak się zna, a nie wie że nie te sęki się odcina ( ͡° ʖ̯ ͡°) Coś tam pisała że do tartaku dała projekt (?) i jakoś nigdzie nie wrzuciła potwierdzenia, że te łaty mają być C24( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko tak jakby samo przez się miało być tak, że te łaty