Wpis z mikrobloga

No jebne, jest godzina 8 rano a moje ciśnienie już chyba sięga 200/150...

Przywieźli mi drewno konstrukcyjne na garaż. Bardzo dużo belek z sękami, na co od razu zwróciłam uwagę (a pan, który je przywiózł zaczął mi wciskać kit, że tak ma być ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) podczas pobier(ż?)nych oględzin kilka łat już #!$%@?ęło - nie dziwię się bo sęki po całości () nie dość, że tydzień opóźnienia w dostawie to jeszcze klasa drewna to mocne IV, nawet pomimo zaimpregnowania widać, że od sęków idzie w wielu miejscach sinizną... I ja mam niby z tego postawić garaż, który po roku się zawali? Będzie wojna jak po dobroci reklamacji nie przyjmą... Paragonu też przy dostawie nie dostałam, no i żaden kawałek nie ma certyfikatu odpowiedniego dla drewna konstrukcyjnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#januszebiznesu #budujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_160577037819YYBFW8GmV5Cdf3hfWYUD.jpg
  • 207
@Waderra: Łaty nie są elementem konstrukcyjnym, to że ma sęki to normalna sprawa i to co dostałaś jest ok. Natomiast co do belek to na pewno nie jest to C24, są to zwykłe krawędziaki za grosze, mokre i będą pracowały.
@Popularny_mis: Dobra, nie mam pytań xD Jak się chciało po taniości, to już można zostawić mokre (#!$%@? że to się powykręca wszystko), ale na boga, chociaż jakieś minimum stelażu i kratownicy by się przydało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ryba_twojej_mieczty jest złe, gdybyś czytał moje wypowiedzi wszystkie z równą uwaga zobaczyłbyś, że rozumiem, że gdzieś coś się trafi no i trudno ¯_(ツ)/¯ ale nie w takiej ilości i takiej wielkości

@ElCidX napisałam dwa razy

@r102 ja tylko drewno zamówiłam xD

@RoyVice nie ma takiej opcji, mam dąb z lasu prywatnego za 80zl ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Leon24 tłumaczyłam już że płaciłam w tartaku a dostawca powiedział
jaki Ty sęk chcesz odciąć? Ze środka?


@Waderra: krokwie masz w rozstawie 0,8-1m, wycinasz sęk i łączysz na krokwi. Ty kratownice robisz z 4metrowych kantówek 4x6 że musi być idealna na całej długości? Może wrzuć jakiś screen konstrukcji, to rozwieje to wszelkie wątpliwości
@Waderra: Poczytam komenty za chwile bo sporo ale niezła jazda.
Niby proste. Ekipie mówisz, żeby z ty gównym wypierd#$%li. i nie reklamacje części towaru tylko całość. Ktoś już pisał kiedyś o reklamowaniu części.... nie warto. Dom masz na 100lat, gówno drewno na 20.

EDIT: Wiem, że zima i czas ale nie pakuj się w fuszerkę.
@Waderra: Jak „ od tego masz oczy i wykształcenie „ to po jakiego #!$%@? zapłaciłaś za dostawę takiego towaru ? Było odmówić albo najlepiej najpierw pojechać do zakładu i obejrzeć co się kupuje. Teraz piszesz na portalu i cwaniakujesz. Każdy mądry po szkodzie.