Wpis z mikrobloga

No jebne, jest godzina 8 rano a moje ciśnienie już chyba sięga 200/150...

Przywieźli mi drewno konstrukcyjne na garaż. Bardzo dużo belek z sękami, na co od razu zwróciłam uwagę (a pan, który je przywiózł zaczął mi wciskać kit, że tak ma być ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) podczas pobier(ż?)nych oględzin kilka łat już #!$%@?ęło - nie dziwię się bo sęki po całości () nie dość, że tydzień opóźnienia w dostawie to jeszcze klasa drewna to mocne IV, nawet pomimo zaimpregnowania widać, że od sęków idzie w wielu miejscach sinizną... I ja mam niby z tego postawić garaż, który po roku się zawali? Będzie wojna jak po dobroci reklamacji nie przyjmą... Paragonu też przy dostawie nie dostałam, no i żaden kawałek nie ma certyfikatu odpowiedniego dla drewna konstrukcyjnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#januszebiznesu #budujzwykopem
Waderra - No jebne, jest godzina 8 rano a moje ciśnienie już chyba sięga 200/150... 
...

źródło: comment_160577037819YYBFW8GmV5Cdf3hfWYUD.jpg

Pobierz
  • 207
widzę że fachowiec się znalazł ( ͡º ͜ʖ͡º) papieru nie mam, bo mi go nie dali, a obowiązek mają... Z tym że mam wszystko nagrane (monitoring się przydaje).


@Waderra: powiedzą Ci że nic od nich nie kupowałaś i co im zrobisz? gówno zrobisz. możesz iść do sądu to wydasz kilka razy więcej niż to drewno warte a wyrok będzie gdzieś w 2027.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Waderra: przez ten impregnat nie widać czy są to sęki ciemne zdrowe czy nadpsute.
Same otwory po sękach mają podobna wytrzymałość jak sęki.

Przy drewnie konstrukcyjnym sęki zwiększają wytrzymalosc przy ściskaniu drewna w kierunku równoległym do seka i przy ścinaniu w kierunku stycznym. Musisz te drewno po prostu dobrze wykorzystać ( ͡ ͜ʖ ͡)
@x7aytech nie dostałam paragonu nawet więc w sumie nie wiem jaki to podzielili, dzisiaj nie zdążę podjechać ale jutro tam będę ( ͡º ͜ʖ͡º) w sumie trochę ponad 2k

@murinius mam nagranko z monitoringu, blachy, zawsze można z telefonu wyciągnąć, że właścicielka dzwoniła i twarz pana który materiał dostarczył, tak czy siak się nie wymagają ¯_(ツ)_/¯

@noriad hah dziękuję ( ʖ̯)
315


@Waderra:
Zrobiłem w swoim życiu nie jeden dach i to co widzę na zdjęciach nie odbiega jakością od większości materiału na jakim pracowałem. Na naszych tartakach w okolicy za taki materiał impregnowany zanurzeniowo płacimy odpowiednio:
łata 4x5 1mb 1,90 netto
kontrłata 2,5x5 1,40 netto
1m6 przetartego drzewa 850 netto
Co do tego co zamówiłaś, a co dostałaś się nie wypowiem