Wpis z mikrobloga

Przepis na sukces według #rozowypasek jest prosty

Możesz być biedakiem, ale twój pomysł może zrobić z Ciebie Bill Gatesa z #microsoft czy Elona Muska z #spacex

Wystarczy pomyśleć, ciężko pracować i sukces gwarantowany, kasa czy starzy nie mają żadnego znaczenia XD

W jakim świecie żyją te laski ? Bo na pewno nie realnym XD

#gownowpis #blackpill #tinder #p0lka #bekazpodludzi #przegryw #badoo #rakcontent
Pobierz
źródło: comment_1605651352AUVYo6KqH31tznBO6MBUg3.jpg
  • 51
@GrimmjowJeagerjack: Wiele przyczyn. Kraj w jakim żyjesz (na zachodzie zarabia się lepiej), rodzaj pracy: z reguły ludzie w IT, finansach, po prawie, lekarze, piloci/kontrolerzy - zarabiają więcej niż przeciętny pracownik. Do tego też jest ogromna losowość, jeden trafi od razu super pracę, ot chociażby za ładne oczy albo wstrzeli się w dobry czas, a inny tyra jak osioł i nic. Ale tego już kontrolować nie możesz.

Mam jednak porównanie, bo trochę
@Piterowsky: mnie tam zawsze śmieszy, jak ktoś używa słów typu "musisz się sprzedać" "musisz odpowiednio sprzedać swój projekt" itd., bo faktycznie są ludzi co za kasę zrobią wszystko, łącznie ze sprzedaniem samego siebie czy po trupach do celu.

gdzie widzisz narzekanie w moim poście ? bardziej śmieszy mnie podejście typu ciężko pracuj = 100% osiągniesz ogromny sukces, a prawda jest taka, że jedynie garba można dostać, a sukces osiągnie jakieś 1%
@Micros Przynajmniej mają szansę. Z twoim podejściem masz 0 procent. Poza tym takim podejściem inspirują innych. Ty się śmiej, a oni będą robić robotę. Za kilka lat powiesz - ale jak to? Przecież miałeś 1 procent szans.
@Micros: zależy od tego jak wysoko mierzysz. Ja poszedlem na studiach na kierunek ktory mi pasjonuje . Mam dwoch kupli z roku ktorzy też lubili to co studiuja i byli bystrzy. Mamy teraz po 30 lat. Jeden z tej trojki miał zdolnosci przywudcze teraz jest kierownikiem zakladu ktory zatrudnia 300 osob. Ja i moj drugi kolega jestesmy starszymi technologami w duzych firmach i nie narzekamy na wypłaty. Mamy wlasne domy (w
@Micros: przecież jedyne co dostał Musk od rodziców to szkołę życia od abuzywnego ojca i kanadyjski paszport od matki.

Fakt, kanadyjski paszport to cenna rzecz ale nasz polski (jeszcze) jest warty niewiele mniej (a wręcz więcej, daje nam możliwość życia i pracowania w znacznie większym bloku ekonomicznym niż Kanada)
@gatineau wikipednia mowi, ze gdy mial 10 lat to dostal od ojca inzyniera komputer. to byl 1981 rok i dzieki temu nauczyl sie programowac. To dla ciebie nic ? XD ile kosztowal w 1981 komputer? Pewnie z walizke albo worek pieniedzy. Jedynie oni sie wypieraja jego, ale wklad mial niesamowity bo gdyby nie to to pewnie nikt o nim by nie slyszal.
Pewnie z walizke albo worek pieniedzy.


@Micros: w bloku wschodnim tak, w USA $1500. Na dzisiejsze to $4k poprawiając o inflację. Wiadomo, Polakowi może dupa pęknąć ale to tyle co kupić całej rodzinie po iPhonie. Żadne bogactwo.

Oczywiście wiadomo, wychowanie w klasie średniej pomaga (bo edukacja i zazwyczaj wychowanie ukierunkowujące na sukces, to ważniejsze niż pieniądze) ale w zależności jak liczyć to 20-50% ludzi w pierwszym świecie się w takich warunkach