Wpis z mikrobloga

Tak słuchałem sobie ostatnio tego gościa i już zdecydowanie nie dziwię się, że to on w sondażach zyskiwał, a - trochę wbrew logice - Lewica traciła. To jest kompletna intelektualna i merytoryczna przepaść, poważnie. Posłowie Lewicy wyglądają przy nim jak małe dzieci, którym wydaje się, że robią rewolucję i tuż tuż obejmą władzę, gdy on bardzo celnie punktuje rzeczywistość i twardo stąpa po ziemi.

Ma też zasadniczą zaletę - jest bardzo antypisowski i nie robi wojen na opozycji. A mam często wrażenie, że Lewica woli walczyć na opozycji i mniej krytykuje PiS niż taką PO. Pamiętam, jak po wyborach prezydenckich rzucili się irracjonalnie i agresywnie na Trzaskowskiego. Bo oni taką mają właśnie mentalność - myślą, że im mocniej uderzą w opozycję, tym bardziej ta opozycja się ugnie i wyborcy przyjdą do nich. Nie uda się, efekt odwrotny? Próbujemy ponownie. Hołownia jeśli atakuje, to tylko PO, głównie za ich stare czasy. Ale robi to rzadko i jeśli już - to celnie, tak, że nie ma wątpliwości, że ma rację.

W dodatku Hołownia świetnie diagnozuje obecne problemy. Nie wiem, jak byłoby z ich ewentualnym rozwiązaniem, ale na pewno bardzo dobrze diagnozuje rzeczywistość (a przynajmniej jest to bliskie mojemu spojrzeniu na rzeczywistość).

Ma tę wadę, że jest za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych, ale jednocześnie nie jest takim człowiekiem jak Kaczyński czy Konfederaci, którzy chcieliby to wciskać ludziom na siłę, więc trudno, trzeba to przełknąć.

* żeby nie skłamać wyłączam z tego grona niemądrych posłów Lewicy Rozenka. To akurat inna bajka. On zresztą moim zdaniem bardzo nadaje się do Polski 2050 i coś czuję podskórnie, że tam wyląduje kiedyś

#4konserwy #neuropa #konfederacja #holownia #protest #aborcja #polityka #polska2050 #bekazpisu #lewica #razem
Pobierz
źródło: comment_1605515467pCBAgPa83GnVDuQXfzry8h.jpg
  • 71
@rorf46 Pokażcie program zaplecze, lobby wspierające, gość nie popiera aborcji więc jest skreślony trochę xD Mam dość szuryzmu z PiS i Konfederacji.... Kim on właściwie jest bo dopiero o nim w tych wyborach prezydenckich usłyszałem bo był w pierwszej trojce: wyglądał trochę jak Stan Tymiński co w latach 90 z walizka biegał xD ja nie mam TV więc może to dlatego. Dajcie mi rys postaci jak w RPG xD
@kubex_to_ja: też boję się tego, że Polska 2050 będzie Kukizem 2.0. Jak w końcu wejdą do Sejmu to posłowie Hołowni rozejdą się z czasem do Lewicy i PO albo stworzą jakieś swoje kółka poselskie, a sam Hołownia ze swoimi niedobitkami w końcu sprzeda się np. PO i z ich list wystartuje w 2027 r.
@rorf46: Hołownia ma przynajmniej jedną ważną cechę w polityce - jest niezatapialny. Ilu go już kładło do politycznego grobu po tym jak sobie zapłakał nad konstytucją. Pozorne wpadki obraca na swoją korzyść. Odwrotnością w tym względzie był Rysiek Petru. Ledwo zaczął "karierę" w polityce a już się #!$%@?ł o własne sznurówki. Jego wtopy językowe przylgnęły do wizerunku na stałe.
Ja bym chciał mieć libertyńsko libertariańska prawicę gospodarczą - taka neurope+ a dostaje partie z dykty że albo zamordyzm kulturowy(PiS konfederacja etc...) Albo gospodarczy(PiS, Razem, lewica) i srodeczek #!$%@? jako zgniłe centrum pomiędzy jednym i drugim(PO /SLD) które mają program gospodarczy przynajmniej X2 do obecnej władzy... Nie ma w Polsce partii całkowicie wolnościowej ! I tym samym chyba jedynie zgniłe centrum daje spokój w każdej dziedzinie..... Bo będą nie mniej skuteczni niż
@dancios: Dajcie mi rys postaci jak w RPG xD

Proszę bardzo jak w RPG.
Płeć: mężczyzna
Rasa: człowiek
Klasa: bard
Podklasa: showman
Statystyki: siła 9 zręczność 16 kondycja 12 mądrość 15 inteligencja 13 charyzma 18
imie: Szymon Hołownia
zdolności specjalne: wymijające odpowiedzi, pozbycie odpowiedzialności.
wymijające odpowiedzi - zdolność o nieograniczonej ilości użyć. W chwili użycia dezorientuje przeciwników. Przeciwnicy o słabszych umysłach są natychmiast ukontemplowani odpowiedzią, przeciwnicy o średnich poziomach muszą przejść
@rorf46 z obecnych raków PO jest chyba najmniej dotkliwe w sensie trochę spowolnionego rozwoju gospodarczego ale jednak dość dynamicznego rozwoju i braku kontrowersyjnych decyzji społeczno legislacyjnych. A teraz mi powiedz kim jest Hołownia bo jak dla mnie też jest zbyt chaotyczny i trochę jak Stan Tymiński bez żadnego zaplecza by wypełnić sejm
@rorf46: Radykalny centrysta ( ͡° ͜ʖ ͡°) On po prostu zbiera zarzuty od obu stron i przedstawia je naraz, odrzucając te najbardziej bzdurne, nic odkrywczego. Koniec końców i tak wybierze stronę, a będzie to strona koalicjanta. Z resztą ile można obdarzać zaufaniem konserwatystów, którzy przekonują przed wyborami, że te sprawy dla nich nie są najważniejsze i nie będą się nimi zajmować, by zaczęli robić to w tym
@rorf46 Oprócz tego ma talent do bardzo krótkich, ale celnych bon motów, typu "Rząd w sprawie epidemii lata jak kurczak bez głowy", "wypłaszcza się, ale w pionie" (o krzywej zachorowań), "Duda powiedział, że teraz odpowiada już tylko przed Bogiem i historią, więc nie wiem, czy poszedł do biblioteki, czy do kaplicy" (o zniknięciu dudy w czasie epidemii).
Ma tę wadę, że jest za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych, ale jednocześnie nie jest takim człowiekiem jak Kaczyński czy Konfederaci, którzy chcieliby to wciskać ludziom na siłę, więc trudno, trzeba to przełknąć.


@rorf46: No nie. Hołownia PRYWATNIE jest przeciw aborcji, natomiast jako polityk popiera kompromis aborcyjny (jasne, aborcja na życzenie wciąż jest lepsza, ale na polskie standardy to i tak dużo)
@2mack: No od tego, to są mediatorzy, a polityk właśnie ma mieć jakieś poglądy, by ludzie mogli wybrać, który z nich ma reprezentuje najlepiej. Nie muszą być skrajna, ale określone. No bo czego ma się spodziewać wyborca Hołowni, że "jakoś to będzie" i będzie on walczył o środek między nie wiadomo czym? Przecież to loteria. Jak jego poglądy istnieją tylko w relacji do poglądów innych, to nie wiesz, na co możesz