Wpis z mikrobloga

Tak słuchałem sobie ostatnio tego gościa i już zdecydowanie nie dziwię się, że to on w sondażach zyskiwał, a - trochę wbrew logice - Lewica traciła. To jest kompletna intelektualna i merytoryczna przepaść, poważnie. Posłowie Lewicy wyglądają przy nim jak małe dzieci, którym wydaje się, że robią rewolucję i tuż tuż obejmą władzę, gdy on bardzo celnie punktuje rzeczywistość i twardo stąpa po ziemi.

Ma też zasadniczą zaletę - jest bardzo antypisowski i nie robi wojen na opozycji. A mam często wrażenie, że Lewica woli walczyć na opozycji i mniej krytykuje PiS niż taką PO. Pamiętam, jak po wyborach prezydenckich rzucili się irracjonalnie i agresywnie na Trzaskowskiego. Bo oni taką mają właśnie mentalność - myślą, że im mocniej uderzą w opozycję, tym bardziej ta opozycja się ugnie i wyborcy przyjdą do nich. Nie uda się, efekt odwrotny? Próbujemy ponownie. Hołownia jeśli atakuje, to tylko PO, głównie za ich stare czasy. Ale robi to rzadko i jeśli już - to celnie, tak, że nie ma wątpliwości, że ma rację.

W dodatku Hołownia świetnie diagnozuje obecne problemy. Nie wiem, jak byłoby z ich ewentualnym rozwiązaniem, ale na pewno bardzo dobrze diagnozuje rzeczywistość (a przynajmniej jest to bliskie mojemu spojrzeniu na rzeczywistość).

Ma tę wadę, że jest za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych, ale jednocześnie nie jest takim człowiekiem jak Kaczyński czy Konfederaci, którzy chcieliby to wciskać ludziom na siłę, więc trudno, trzeba to przełknąć.

* żeby nie skłamać wyłączam z tego grona niemądrych posłów Lewicy Rozenka. To akurat inna bajka. On zresztą moim zdaniem bardzo nadaje się do Polski 2050 i coś czuję podskórnie, że tam wyląduje kiedyś

#4konserwy #neuropa #konfederacja #holownia #protest #aborcja #polityka #polska2050 #bekazpisu #lewica #razem
r.....6 - Tak słuchałem sobie ostatnio tego gościa i już zdecydowanie nie dziwię się,...

źródło: comment_1605515467pCBAgPa83GnVDuQXfzry8h.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Huyochita: głoszenie skrajnych postulatów jak na nasze warunki, czyli np. adopcja dzieci przez pary jednopłciowe, powoduje mobilizację środowisk prawicowych. Pragmatyzm i realizacja postulatów lewicowych byłyby wtedy jakby razem z Hołownią doprowadzili do legalizacji związków partnerskich, a nie głosili, że albo małżeństwa i aborcja albo "wyp***alać"
Za czasów PO poparcie dla związków partnerskich rosło, ruchy prawicowe rosły przez strach przed uchodźcami i propagandę prawicowych mediów.
Widać na podstawie sondaży, że postulaty
  • Odpowiedz
najbardziej antypisowski polityk ma dobrze robić Kaczyńskiemu?


@2mack: kukiz też był wielce antysystemowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale jasne, lepiej niech głosują na Hołownię niż sam pis
  • Odpowiedz
@diogene: Kukiz jednak krytykował bardziej sam system, z naciskiem na PO jako największych beneficjentów tego systemu. Nie był antypisowski, a sam PIS też szedł z hasłami antysystemowymi tylko w ich rozumieniu system to były rządy PO.
  • Odpowiedz
@2mack:

głoszenie skrajnych postulatów jak na nasze warunki, czyli np. adopcja dzieci przez pary jednopłciowe, powoduje mobilizację środowisk prawicowych


W każdym społeczeństwie te postulaty były kiedyś uważane za skrajne. Skrajnością było kiedyś myślenie w USA o zniesieniu segregacji rasowej itd.
Rolą Lewicy nie jest to, żeby zaakceptować to status quo, tylko żeby przesunąć te postulaty ze skrajności w centrum. Nie robi się tego poprzez
  • Odpowiedz
@Huyochita: właśnie atakowanie potencjalnych koalicjantów to strzał w stopę. Lewica przesuwa swoje postulaty w skrajność przez co w sondażach mają miejsce jakie mają.
  • Odpowiedz
właśnie atakowanie potencjalnych koalicjantów to strzał w stopę.


Bo?

Lewica przesuwa swoje postulaty w skrajność przez co w sondażach mają miejsce jakie mają.


Lewica jest lewicą i koniec kropka. Mogliby powiedzieć, że z tą równością małżeńską to nie do końca albo, że jednak nie są za aborcją, ale czym by się wtedy różnili od populistycznej platformy?
  • Odpowiedz
@Kondzio11121555
Po co mi ten konserwatywny bagaż jak jedynie prawica ma do zaoferowania wolny rynek dlatego Korwin król zdołał się utrzymać dość długo.... A utonie przez narodowców. Natomiast konserwatyzm jest betonowymi butami dla społeczeństwa stąd uważam pojęcie za niegłupie gdyż całkowicie odcina się od konserwatyzmu
  • Odpowiedz
Ma tę wadę, że jest za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych


@rorf46: wręcz przeciwnie, jak sam mówił jako katolik nie popiera aborcji, ale nie jest od tego żeby innym narzucać swoją moralność
  • Odpowiedz
@Huyochita: jest różnica pomiędzy propagowaniem swoich postulatów, a atakowaniem innych bo mają inne. A taka lewica to nie podpisze się pod projektem ustawy np. zwiększającej kwotę wolną od podatku, bo ktoś inny ją zgłosił.
  • Odpowiedz
@2mack: No ale w tym przypadku mówisz o atakowaniu przez Lewicę Konfederacji, a nie Hołowni.

Chyba widzisz różnice między centro-prawicowym Hołownią a Konfederacją?
  • Odpowiedz
@Huyochita: brak poparcia dla dobrych pomysłów, zgodnych z ich poglądami albo przybliżającymi do realizacji poglądów, tylko dlatego, że zgłosił je ktoś z kim się nie zgadzamy, to najgorsze co może być w polityce.
  • Odpowiedz
@rorf46: mnie Holownia przy swoim AMA nie przekonał. Usilnie stawia się zawsze pomiędzy, nawet jak pomiedzy jest tylko "nie mam zdania". Nie chce elektrowni atomowej, w kryzysie aborcyjnym ani w te, ani w tamte. Kupa populizmow i na każde pytanie odpowiadał że to by specjalisty zapytał. Czekam na rozwinięcie jego przygody, na ludzi którymi się otoczy i jaki ostatecznie produkt nam owi ludzie przedstawia.
  • Odpowiedz
@YodaMonster: Sejm masz pełny ludzi, którzy doskonale wiedzą, co jest dobre, a co złe. Wyżej wrzuciłem osoby, które mu doradzają i jaki program mają. A AMA było na szybko i było słabe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rorf46: mniej najbardziej bawi to że argumentem przeciw Holowni jest to, że nie ma własnego zdania i chce pytać spoleczenstwo co i jak xD

No k---a dziwne, polityk chce znać zdanie Polaków na dany temat, coś nieprawdopodobnego xD

Referendum w sprawie aborcji? Niewiarygodne. Jak on śmie! My polaki musimy być trzymani za mordę
  • Odpowiedz