Wpis z mikrobloga

Znakomity odcinek profesora Chrisa, warte obejrzenia te 20 minut.

Skojarzyło mi się akurat z bratem mojego znajomego. Chłopak koło 35 lat, ma pracę za niską stawkę, trochę był za granicą. Dobry, pracowity ale nie zarabia specjalnie dużo (praca fizyczna u Janusza). Zamarzyło mu się BMW X6, zbierał na nie całe lata, prowadził oszczędny tryb życia żeby spełnić swoje marzenia. Miesiąc temu, kupił za 75000 PLN, 11 letniego bawarczyka w dieslu, z przebiegiem powyżej 200k km.
Życzę mu jak najlepiej żeby auto chodziło bezawaryjnie, ale jak odpukać mu coś klęknie to gośc jest w czarnej dupie. Naprawa byle pierdoły w takim aucie potrafi kosztować kilkanaście tysięcy. Ten odcinek to samo sedno, że w dużej mierze jeździmy autami, na których utrzymanie i naprawy nas po prostu nie stać.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
marcel_pijak - Znakomity odcinek profesora Chrisa, warte obejrzenia te 20 minut.

S...
  • 30
  • Odpowiedz
@marcel_pijak ja zawsze powtarzam ze najważniejsze w zakupie samochodu to mieć pełna świadomość awarii oraz cen jakie mogą być związane z ich usunięciem.

Jeśli mamy takie podejście to każdy samochód jest sensownym zakupem, nawet x6 w dieslu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@marcel_pijak: @victor89:
15 letni focus TDCi albo Astra H cdti za 5 koła ;)
W jednym muszę się nie zgodzić z Chrisem, trochę się dziwi, że.ludzie przebierają nogami, marudzą i chcą jakoś ratować tego trupa. Zapewne #!$%@? już w niego skoro kasy, hamulce, zawieszenie, opony, może turbina a taka awaria układu paliwowego powoduje natychmiastowy złom takiego pojazdu lub duże koszta lecz już nie opłacalne w punktu widzenia wartości
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: Ja się dziwie jak można w ogóle marzyć o takim zwyczajnym samochodzie na którego trzeba tyle harować a po kilku latach i tak straci dużo na wartości.Co innego jakiś klasyk albo coś typowo sportowego do upalania na torze albo w terenie.
  • Odpowiedz
@biskup2k: @Morus123: xD

Ogólnie auto się sprawuje znakomicie zero problemów.

Jakiś mechanik na mocie dał jej patent z jakims olejem, nie wiem dokładnie o co chodzi ale wlewa się jakiś płyn i wtedy nie trzeba tego gówna w DPFie przepalać.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@testovirondepot: @PawelW124: @marcel_pijak: bardzo chciał, było to jego marzeniem to wziął się do roboty i je spełnił. #!$%@? z tym, że może go nie stać na eksploatację ale jeden postawiony sobie cel już osiągnął i pewnie jest z tego bardzo dumny i szczęśliwy. Ja tam propsuje całym sercem takich ludzi.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@marcel_pijak: a co do samego filmiku chrisa... Muszę się chociaż raz z nim nie zgodzić. Mechanicy nie chcą naprawiać diesli, bo po prostu nie potrafią dobrze zdiagnozować i naprawić problemu. Wolą zrobić kilka zestawów hamulcy, zmianę oleju czy jakieś prostsze zabiegi aniżeli babrać się w skomplikowanym systemie common raila.

A tak na serio to nawet najnowsze diesle są łatwe w naprawie bo w 99% na problem może nas naprowadzić błąd
  • Odpowiedz
@wxx71
Fajnie, ze ludzie maja marzenia i je realizuja.
Tylko jezeli wszystko wydal na auto i nie ma dodatkowych pieniędzy to moim zdaniem jest to po prostu glupie.
Takie auto warto dobrze ubezpieczyc- to juz jest kilka tysi.
A koszty nawet na napraw eksploatacyjnych jak hamulce czy cos w zawieszeniu to jest x3 czy x4 niz w rownoletnin aucie klasy kompakt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@marcel_pijak: dlatego ja se kupiłem meganke 3 GT z 2.0turbo

Silnik znany od lat, dosyć bezawaryjny. Ceny części dosyć tanie.

Ale jaki kwik znajomych był jak mówiłem że za 35k kupiłem renówke XD

"Kurrr za tyle byś miał e60 dobre albo jakieś a6" XD
  • Odpowiedz
  • 1
@marcel_pijak tu nie chodzi o stara BMW czy cos tylko o nowe silniki na gnojówkę które są trasznie podatne na wszystko plus delikatne turbiny. Sam się przyjechałem na dieslach a i tak znów kupiłem xd ale teraz stara konstrukcje i nic się z tym nie dzieje
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: znam takich wielu co kupowali takie wozy a potem placz bo skarbonka xd
moja filozofia kupowania to sprawdzam jakie sa mniej wiecej koszty najdrozszych naprawch w danym modelu samochodu

tak samo mam z telefonem bo fajnie kupic telefon z amoled ale jak potem zbijesz ekran to sam ekran zastepczy bedzie kosztowal 3/4 telefonu xd
  • Odpowiedz