Wpis z mikrobloga

Pytanko do #programowanie #programista15k

Zastanawiam się nad MacBookiem 512 lub 1tb.
Problem w tym, ze 512 jest od ręki i akurat jest zniżka w iSpot , natomiast 1tb trzeba czekać i bez zniżki będzie :(

Rozmyślam czy zamówić 1tb i nie mieć problemu z brakiem miejsca czy wziąć 512 i jak mi za rok, dwa zacznie się kończyć miejsce to czy nie dokupić se 1tb zewnętrzny dysk ssd po thunderbolcie? Jakieś opinie ktoś ma ?
#macbook #macos
  • 14
@Zeronader: Mirek co za pytanie... wszystko zależy ile dysku potrzebujesz. Nikt Ci nie doradzi. Jak kisisz na dysku gigabajty filmów, muzyki albo dwie dekady albumów zdjęciowych to pewnie 1TB będzie lepszy. Jak używasz go tylko do pracy, albo masz w domu NAS to 512GB starczy z palcem.
@Zeronader: ja mam 256 i styka. Podłączony pod monitor po usbc, do monitora dysk 1tb i nie ma żadnego problemu. Jasne programu się tam nie zainstaluje, ale na większe i rzadziej używane pliki + kopia zapasowa robiona na bieżąco jest spoko. Chyba, że będziesz potrzebował windowsa i jakieś większe programy to wtedy może bym się zastanowił.
Ale wszystko zależy od Ciebie. Jak połowę czasu spędzasz w pociągu montując filmy 4k@60fps to
@budyn: Dobra, źle się wysłowiłem. Przez ponad rok w zupełności starczało mi 256 i nadal bez problemu byłbym w stanie użytkować laptopa bez szczypania się o pierdoły. A z dyskiem w ogóle nie muszę się martwić i przede wszystkim co godzinę robione są zrzutki systemu, co jest zajebiście wygodną opcją.
Ja mam 1 TB. Po doświadczeniach z 256, myślałem, ze koniecznie trzeba dowalić duży dysk.... Teraz używam 300GB góra... a mam #!$%@? emulatorów i wirtualek wszystkich możliwych systemów (android, androidtv, ios, tvOS, tizen, webos, Windows, jakieś dockery i inne #!$%@?). Więc w moim przypadku dysk był zmarnowanym hajsem.
Polecam za to doinwestować do i9.