Wpis z mikrobloga

Dziś pin press 120 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°) x 5, nagrałem też spacer farmera.
Ta siłownia posiada walizki, więc mogę sobie porobić oburącz, a nie męczyć się z hantlem. W spacerze farmera jest 2 x 75 kg (jeśli walizka waży 5 kg) czyli w sumie 150. Zdziwiony byłem, że walizki są dużo dużo łatwiesze niż hantel. Pewnie wynika to z tego, że są do tego stworzone i nie obijają się o nogi. Chwyt nie był żadnym problemem. Myślę, że dużo więcej bym utrzymał, ręce się nawet nie otwierały. Najgorzej jest podnieść ten ciężar z ziemi xd

Może jakiś #strongman oceni co można zrobić lepiej/gorzej.
#latajacydywan #mikrokoksy #silownia
DywanTv - Dziś pin press 120 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°) x 5, nagrałem też spacer farmera. 
Ta si...
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DywanTv: nie patrz w ziemię tylko przed siebie bo ci będzie klatkę zamykało przy większych ciężarach, dłuższe kroki bo inaczej będziesz musiał 2x więcej ruchów zrobić dla tego samego efektu, załóż buty, z małymi ciężarami łap chwyt 2-3cm bliżej końca który jest za tobą żeby nabrać momentu i ruszaj od razu nie czekając stojąc zanim ruszysz, załóż pas.
walizki są dużo dużo łatwiesze niż hantel. Pewnie wynika to z tego, że są do tego stworzone i nie obijają się o nogi. Chwyt nie był żadnym problemem


@DywanTv: środek ciężkości walizek umiejscowiony niżej niż chwyt, co znacząco zmienia mechanikę chwytu. W przypadku hantla os środka ciężkości przechodzi przez środek części trzymanej i hantel chce się "sturlać" z dłoni (która stanowi chwilową os obrotu), chwyt mocno ogranicza w tym przypadku, w