Wpis z mikrobloga

Kochani, sporo ostatnio piszecie o dyskryminacji mężczyzn, o piekle mężczyzn, o braku zainteresowania płcią męską. Jak wiecie, moim konikiem są nowotwory, dlatego mam dla Was ciekawostkę.

Wiecie, kto jest inicjatorem i koordynatorem działającej od lat kampanii profilaktycznej przeznaczonej dla mężczyzn - Odważni Wygrywają? Kobieta.

A kto jest autorem pierwszego poradnika dla mężczyzn doświadczających nowotworu jądra? Tak, też kobieta.

Tu info:
http://www.mostnadziei.pl/o-fundacji/zespol-akademii/

#logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #movember #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #zdrowie #rak #prawamezczyzn
KRISSVector - Kochani, sporo ostatnio piszecie o dyskryminacji mężczyzn, o piekle męż...

źródło: comment_1604385798X0RYR7EfkBTzLKnmBNOguc.jpg

Pobierz
  • 292
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka: zarówno kobiety jak i mężczyźni mają podobny dostęp do publicznej służby zdrowia, więc nie wiem o czym piszesz? Nigdy też się nie spotkałam z tym, że pracodawca odmawia dwóch godzin przerwy na lekarza czy L4
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka co? A jako kobieta możesz sobie wejść do lekarza bez kolejki? Dobrze wiedzieć.
Ostatnio w Gdańsku były badania usg dla mężczyzn, darmowe. Jedna różowa, która była tam jakąś wolontariuszką mówiła, że jak na razie zainteresowanie małe. A wstęp był wolny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Margriel:

Nigdy też się nie spotkałam z tym, że pracodawca odmawia dwóch godzin przerwy na lekarza czy L4

Są firmy(głównie produkcyjne, z produkcją "taśmową) gdzie wyjście z pracy w ciągu dnia "nie jest możliwe". Ale dotyczy to wtedy tak samo mężczyzn, jak kobiet.

U nas wrzucanie problemów, które dotyczą wszystkich, jako "dyskryminację" jest bardzo "popularne".
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka:

tak? dziwne. to sprobuj jako mlody mezczyzna dostac sie gdziekolwiek do lekarza. nie dostaniesz sie bo jako mlody mezczyzna masz zapie*dalac a nie chorowac.


Chcesz mi powiedzieć, że nie możesz zarejestrować się do lekarza rodzinnego? Ile masz
  • Odpowiedz
@would_an_idiot_do_that: @KRISSVector: prostuję - chodziło mi, że większość mężczyzn którzy się diagnozują a nie wszyscy. I żeby nie być gołosłownym: "A man without a mate is 35% more likely to die from cancer as a man who wears a wedding ring, a new study reveals. (...) Researchers also believe that the emotional support from a spouse during and after cancer treatment might make a difference in survival rates.
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka: nfz leży i kwiczy niezależnie od płci kolejki są takie same. Idź prywatnie to wszystko zrobią od ręki. Nie jest tak, że umawiasz się do lekarza i słyszysz "ale jest Pan facetem, tak? A no to nie przyjmujemy"

@smutny_login: i co ci po tych jajkach? Ich ucięcie nie zrobi z ciebie impotenta a nasienie można zamrozić. To nic nie zmieni a życie jest jedno.
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka:

ale lekarz predzej da skierowanie kobiecie niz facetowi bo "facet to symuluje, robic mu sie nie chce"


Skąd ten pomysł? To nieprawda, w dodatku nieprawda stojąca w sprzeczności z etyką lekarską. Zamiast szukać wymówek, idź do lekarza. No, chyba, że rzeczywiście nie przekroczyłeś dwudziestego roku życia.
  • Odpowiedz
  • 1
Kochani, sporo ostatnio piszecie o dyskryminacji mężczyzn, o piekle mężczyzn, o braku zainteresowania płcią męską.

Wiecie, kto jest inicjatorem i koordynatorem działającej od lat kampanii profilaktycznej przeznaczonej dla mężczyzn - Odważni Wygrywają? Kobieta.


@KRISSVector Widzę, że dochodzi do małego nieporozumienia w kwestii poruszania przez społeczeństwo męskich problemów. Śpieszę z wyjaśnieniem. Mężczyźni nie traktują kobiet jak ludzi, czyli gdy męską sprawą zajmuje się kobieta, to tak jakby nikt się tym nie zajmował.
  • Odpowiedz
@smutny_login: Badaj się, lepiej stracić kawałek jądra niż życie. Jeśli cię to pocieszy to u dwóch moich znajomych wykryto raka jądra. Jeden miał niestety usunięte jedno jądro, teraz ma implant, ale po dwóch latach urodził mu się bombelek, drugi zachował oba swoje jajka.
Rak to nie wyrok, a nie każdy lekarz to konował.
  • Odpowiedz