Wpis z mikrobloga

Kochani, sporo ostatnio piszecie o dyskryminacji mężczyzn, o piekle mężczyzn, o braku zainteresowania płcią męską. Jak wiecie, moim konikiem są nowotwory, dlatego mam dla Was ciekawostkę.

Wiecie, kto jest inicjatorem i koordynatorem działającej od lat kampanii profilaktycznej przeznaczonej dla mężczyzn - Odważni Wygrywają? Kobieta.

A kto jest autorem pierwszego poradnika dla mężczyzn doświadczających nowotworu jądra? Tak, też kobieta.

Tu info:
http://www.mostnadziei.pl/o-fundacji/zespol-akademii/

#logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #movember #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #zdrowie #rak #prawamezczyzn
Pobierz
źródło: comment_1604385798X0RYR7EfkBTzLKnmBNOguc.jpg
  • 292
@chrominancja: :O serio nie zauważyłem, wybacz.
Ciekaw jestem w takim razie, jakie jest w tej statystyce rozróżnienie tych dwóch nowotworów. Podeslesz zlodlo?

Jeśli tak jest to już jest większa różnica, która może uzasadniać też pewna różnice w wydatkach.
@KRISSVector: Tak patrzę na niektórych wykopków i myślę, że każdy jeden potrzebuje jakiejś pomocy, ale chyba wstydzą się prosić. I tak sobie opakowują te wołanie o pomoc w uniwersalne prawdy, typu "piekło mężczyzn". Sami sobie jesteśmy wrogami.
@KRISSVector: świetna robota ʕʔ nie ma co się kłócić z tymi chlopaczkami - bo dam sobie rękę uciac, że 99% z nich nie chodzi na regularne badania jąder czy prostaty. Oni potrafią tylko narzekać i gnoic - myślę, że to kwestia wychowania. Mogliby się zaangażować i pokazac, że warto się badać, wesprzeć akcję, a oni jedyne co potrafią to wyciągać procenty ile procent onkologów mężczyzn leczy raka
@Vertigo17: wzięłam to stąd:
https://onko-med.pl/nowotwory/statystyki-nowotworow/
ale jeszcze tutaj:
http://onkologia.org.pl/nowotwory-zlosliwe-jadra-c62/
https://bolprzebijajacy.pl/strona-glowna-pacjenta/choroba-nowotworowa/nowotwor-jadra/statystyki/

W przypadku nowotworu jądra dane te są optymistyczne i na przestrzeni ostatnich lat utrzymują się na stałym poziomie. Jedno – roczne przeżycia wynoszą blisko 94 procent, a w przypadku pięciu lat wynoszą one prawie 90 procent (dokładnie 87,6 procent). W porównaniu do innych schorzeń nowotworowych, wyniki te są wysoce optymistyczne. Pozytywny jest również fakt, że w Polsce odnotowujemy mniejszą ilość zachorowań
Wiecie, kto jest inicjatorem i koordynatorem działającej od lat kampanii profilaktycznej przeznaczonej dla mężczyzn - Odważni Wygrywają? Kobieta.


@KRISSVector: to faktycznie musi być niezły ewenement skoro aż tak to trzeba podkreślać xD
@Vertigo17:

Masz pręt w głowie? Przecież od samego początku pisze o ogólnym finansowaniu i dyskryminacji pod tym względem. Jeśli fakty są niewygodne to tym gorzej dla faktów? xD


Od kiedy? Bo ja zauważyłam, że nawiązujesz do profilaktyki:

I jeszcze raz podkreślam - super, że są takie inicjatywy jak pani Małgorzaty. Ale w kwestii równości płci to taki argument jak wstawienie linka z wypowiedzią lekarza (mężczyzny) mówiącego o problemie profilaktyki raka piersi
@KRISSVector: Wykop to bańka, nie ma co się nim przejmować. Margines społeczny (sam do niego należę, tym bardziej zdaję sobie z tego sprawę).
Nie przekonasz ich, bo oni oparli swoją wizję świata na wyimaginowanym męczeństwie i uciemiężeniu. Każdy cios zadany temu obrazowi świata to cios podcinający ich tożsamość.
@KRISSVector: Ale co w tym dziwnego? To że kobieta jest lekarzem, to że jest onkologiem czy to że prowadzi kampanie społeczną? Nijak ma się to do problemu systemowej dyskryminacji mężczyzn oraz mizoandrii wśród feministek.
@KRISSVector: Nieee, wcale nie pisałem xd

Oczywiście, że pojawiają się takie argumenty, bo nierówność w finansowaniu leczenia czy diagnostyki wśród nowotworów typowo kobiecych i typowo męskich jest porażająca.


Piszę o systemowej dyskryminacji, która występuje. Po wklejeniu twardych danych na temat finansowania leczenia jedyną twoja odpowiedzią jest atak. Tak, pisałem też o diagnostyce. Jestem pewien, że i w tym zakresie występuje dyskryminacja - ale źródeł nie będę szukał, szkoda czasu na jałowa
@Vertigo17: Btw, podasz mi źródło tej tabeli?
https://www.wykop.pl/wpis/53276995/#comment-188956189

A tu masz bonus - odsetek przebadanych mężczyzn (tylko uważnie się wczytaj). mam nadzieję, że już rozumiesz różnicę, pomiędzy profilaktyką, odsetkiem przebadanych osób, odsetkiem nakładu na programy profilaktyczne, profilaktyką, diagnostyką i leczeniem?
https://www.nik.gov.pl/plik/id,16371,vp,18897.pdf
Pobierz
źródło: comment_16044081618V1Q8qWZVK2wcJnyZ42z61.jpg
@KRISSVector: o przepraszam, ode mnie mają wielki szakunec, bo gdyby nie oni to nie chodził bym w zeszłych latach po kilkaudziesięciu szkołach ucząc w klasach nt. tego czemu młodzi faceci muszą badać jądra. Also: większość takich jak jak na leczenie wysłały partnerki seksualne lub rodzice, bo najprościej powiedzieć "eee, minie". Uwaga: te nowotwory zdarzają się u chłopaków od nawet 13 roku życia.
@Vertigo17: @chrominancja
Dotarłam do tabelki, którą wrzuciłeś. Nie wiem, czy Ty naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego, z czego wynikają te "nakłady"? Z ceny leczenia. Z tego, ile kosztuje leczenie...
Pozwól, że Ci wyjaśnię. Założenie plomby światłoutwardzalnej jest tańsze, niż leczenie kanałowe, stąd Kowalski z (prawie) zdrowymi zębami wyda mniej, niż Marianna po dwóch kanałówkach. Nie wiem, czy zrozumiałeś. Poję do tego, że leczenie różnych nowotworów kosztuje różne pieniądze. Wszystko
@olcayn:

Czyli najpierw przedstawiasz 1(słownie: jedną) kobietę i sugerujesz że przez ten niereprezentatywny przykład można powiedzieć że kobiety walczą o prawa mężczyzn


Gdzie tak zasugerowałam? Coś mnie ominęło?

a potem gdy wytykam ci to że manipulujesz


W jaki sposób manipuluję? W taki, że nie potrafisz czytać i ze słowa "psychoonkolog" stworzyłeś: "lekarz" i "onkolog"?

Ponownie: Twój pożalsieboże przykład nijak się ma do systemowej dyskryminacji mężczyzn oraz mizoandrii wśród feministek, czyli o
Od kilku dni na wykopie głośno jest o dyskryminacji


@KRISSVector: O dwóch różnych dyskryminacjach, systemowej oraz społecznej. Ze społeczną moim zdaniem jednostka powinna sobie poradzić (poradnie, terapeuci etc.) tak z systemową należy walczyć.