Wpis z mikrobloga

Hej,
We wczorajszym wpisie szukałem:

jakieś dobre sci-fi o podróży w nieznane. Odrywanie kolejnych układów, ciał niebieskich, ras, artefaktów. Taka ciągła odkrywcza podróż.

Już mi się przejadły książki z bitwami toczącymi się bardzo długo w jednym miejscu, akcją dziejącą się na jednej stacji, czy planecie.


Dzięki za wszystkie propozycje.
Trochę się tego nazbierało. Postaram się podsumować i dorzucić pozycje, które także znalazłem:

Zawołam osoby, które starały mi się pomóc :) Może ktoś z Was będzie czymś na liście zainteresowany

@pawel188: @ryba_hooy: @Markus86: @fir3fly: @plonace_kalosze: @plonace_kalosze: @tuco_benedicto: @Jarosuaf6: @blackbird: @wacek_1984: @leopolis: @funkmess: @Sorry_Yanku: @Sorry_Yanku:

Trochę wyjaśnienia co jest poniżej. To nie jest lista najlepszych książek sci-fi. Tutaj staram się po prostu znaleźć książki nawiązujące w fabule do podróży przez nieznane. Gdzie bohaterowie odwiedzają różne ciała niebieskie, spotykają różne rasy, artefakty. Można powiedzieć, że szukam po prostu przygody na galaktyczną skalę

Kolejność jest przypadkowa oraz podaję linki do całych cykli(o ile to możliwe).

Na początek przymierzę się chyba do tych pierwszych czterech książek. Zacząłem już od Ślepowiedzenia.
Ślepowidzenie
Autostopem przez galaktykę
Bobiverse
Pierścień

Tutaj dziwna sprawa, bo te 4 cykle książek okazały się być tego samego autora.
Może ktoś wie w jakiej kolejności je czytać?

Pustka
Saga wspólnoty
Wspólnota: Kroniki upadłych
Świt nocy

Tutaj zaczyna się dylemat co dalej i lista robi się dłuższa
Chór zapomnianych głosów
Długa ziemia
Xeelee
Wojna starego człowieka
Proxima/Ultima
Centrum galaktyki
The Interdependency
Shadow Raptors
Death Bringer
Pożeracz słońc
Odyseja czasu
Wróbel

Ze swojej strony mogę polecić serię Głębia, która zrobiła na mnie duże wrażenie i wciągnęła jak nic do tej pory.

Głębia

#ksiazki #audiobook #scifi #sciencefiction

  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak dobrze pamiętam to warto bo historia się rozkręca, dowiadujemy odrobine więcej o "Aniołach" i jak powstali ludzie. Samo zakończenie serii może jest średnie ale środkowych tomów bym nie odpuszczał.
Większość książek jest teraz chyba dostępne w formie audiobooków więc polecam ewentualnie odsłuch podczas gdy zajmujesz się czymś innym. Ja tak przebrnąłem przez sporo średnich tytułów.
  • Odpowiedz
The Expanse


@Cogres: pierwszy sezon strasz mnie zirytował (chyba przez postać Millera), ale po czasie sięgnąłem po książkę i się wkręciłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Teraz czytam ostatnią, dostępną książkę i czekam na 5 sezon serialu.
  • Odpowiedz
@Cogres Dziwne że nikt jeszcze nei wrzucił Hyperiona, to jedna z najlepszch serii jakie czytalem, wszystkie tomy mi się podobały! Bardzo fajny pomysł jest bazą książki koniec wiecznosci Isaaca Asimova, wydaje się też że cały jego cykl 'fundacji' jest całkiem spoko ;), ale trzeba dobrze rozkminić w jakiej kolejności to czytać.
  • Odpowiedz
@ZlotySiekacz: Asimova wciągnąłem wszystko z Fundacji. Podobało mi się bardzo.
Ale nie pasuje mi to pod ten rodzaj powieście związanej z podróżą. Bardziej takie mocno polityczne, trochę mniej filozoficzne.
Koniec wieczności... coś mi tytuł świta, opis też jakby znajomy, ale nie mogę sobie przypomnieć żebym czytał. Może kiedyś coś podobnego.
Do Hyperiona podchodziłem dwa razy, raz czytany i raz audiobook. Nie wiem czemu, ale nie dałem rady przejść pierwszego tomu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cogres: Pola dawno zapomnianych bitew sa OK. Choc tylko tyle.

Zdecydowanie polece za to Algorytmy Wojny Michala Cholewy. Nie jest o Obcych, ale warto.
  • Odpowiedz
@Cogres: Brakuje na Twojej liście Star Force od B. V. Larson. Jest w niej wszystko co wymieniłeś. Jedna z moich ulubionych pozycji, jest dostępny audiobook, czyta Roch Siemianowski, którego głos też lubię.
  • Odpowiedz
Hamiltona (dla mnie świetne książki) w kolejności:

Świt nocy - nie jest związany akcją z następnymi.

1. Saga wspólnoty
2. Pustka
3. Wspólnota: Kroniki upadłych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Cogres: slepowidzenie to bardzo ciężka książka, lista publikacji naukowych którymi autor się podpieral w przypisach ma chyba że 100 pozycji. Ale warto, bardzo warto.

W tym samym świecie dzieje się echopraksja, która jest chyba jeszcze trudniejsza.

Tego samego autora polecam cykl o ryfterach.
  • Odpowiedz
@Octarine
@Cogres Evan Currie i Glebia od Podlewskiego to jest grafomania i slabizna na poziomie gimnazjum. Jesli chcecie cos naprawde dobrego i na poziomie to polecam: cykl "Algorytm Wojny" Michala Cholewy, Petera Hamiltona cokolwiek, "Trawa" Terri Shepper albo Ciemny Eden Chrisa Becketta. To sa ksiazki SF ktore ocenilbym na 9/10 przynajmniej.
  • Odpowiedz
@estemen: B.V Larson i Evan Curie tworzą takie potworki na jedno kopyto. Fajnie się tego słucha w pracy, ale czy są to jakieś strasznie dobre pozycje to sprawa dyskusyjna. Ja polecam Ślepowidzenie i Echopraksje, ze wskazaniem na ta pierwsza. Ostrzegam tylko, że to ciężkie i bardzo specyficzne książki.Prezentują dość unikalna, niepokojąca wizje przyszłości. Wyraźnie tez nawiązują do twórczości Lema i nie bawią się w sztampowe, zielone ludziki.
  • Odpowiedz
@Cogres: coś z rodzimego podwórka - Janusz Zajdel : "Cała prawda o planecie Ksi" i "Paradyzja". Może niekoniecznie o spotkaniu z obcą cywilizacją, ale mimo że traktuje o ludziach to jednak mocno oderwanych od Ziemi.
  • Odpowiedz