Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu programuję w #java niedawno zrobiłem swoją pierwszą aplikację w springboocie REST+baza danych(JPA, H2) + basic auth. Równolegle zaczynam szukać pracy jako junior albo praktyk.
Pytanie czy rozwijać dalej backend jeśli tak to co? Kierunek spring security (OAuth, OAuth 2.0),czy coś innego polecicie? A może pójść trochę w frontend nauczyć się #react i dorobić frontend do tej apki(podstawy #javascript znam)?
Z góry dzięki za pomoc!
#programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
@neminem: Jeżeli rzeczywiście dopiero od jakiegoś czasu programujesz w javie. To nie rozpraszałbym się technologiami frontendowymi, tylko dalej cisnąłbym projekty w javie, najłatwiej byłoby Ci po prostu rozpocząć jeden projekt i go rozwijać
  • Odpowiedz
@TheFunGuy: Uczę się od około 5 miesięcy. Trochę nie mam pomysłu na rozwijanie tego projektu, może stąd moje pytanie. Zaimplementowałem czat, ale wydaje się że bez frontendu nie da się nawet sprawdzić jego działania...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@neminem: logowanie (autoryzacja z tokenem) do swojego API masz? Tzn. OAuth. Jak chcesz to zrobić? Spring Security czy jakieś inne rozwiązanie?

Nawet jak chcesz zacząć robić front to i tak zabezpieczenie najpierw powinieneś mieć.

Od razu mówię, że to nie jest takie proste. Daj znać co wybrałeś i jak zrobiłeś.
  • Odpowiedz
@mk321: Nie mam OAuth, tylko Basic auth (autoryzacja na każdej stronie). To jest chyba odpowiedni kierunek, a pod kątem szukania pracy orientujecie się jakie jeszcze umiejętności warto nabyć?
  • Odpowiedz
@neminem: Dobra znajomość gita, narzędzi do budowania ( tylko nie gradle clean build, ale jak złożyć jakiś projekt z kilkoma modułami i zależnościami do kupy ), narzędzia ci/cd jakieś podstawy no i konteneryzacja też podstawy, jeśli chodzi o backend, ale skupiłbym się na początku bardziej na samej javie, na poznawaniu springa i przeczytaniu trochę o hibernacie, bo nie wyjdzie się z adnotacji i działania tego tworu jeszcze długo, no i
  • Odpowiedz