Wpis z mikrobloga

@cus_: Kto chce adoptować jakiekolwiek dziecko? Co tak samo? To może przestańmy się ruchać albo lepiej niech przestaną się ruchać ci co nie są w stanie zaakceptować ryzyka. Pomijając już to, że jeszcze dziecko można oddać do okna życia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cus_: cały spór w skrócie, tylko brakuje tam jeszcze jakiegoś klechy mówiącego coś o cudzie życia i standardowego katolskiego powiedzonka - "KARZDY MUSI NIEŹĆ SWUJ KRZYSZ XDDDDD"
No i wykopkowego "hahahahaha miałaś sex ruchanie to teraz ponieś kąsekfencje xDDD ALE BEGA ZAORANE BORZE BOSAK KRUL"
@LewCyzud Przeczytałem Twoje porównanie i mówię „okej”, styl lekko podpitego Korwin-Mike i przeszedłbym obojętnie gdybys potem nie powołał się na logikę XD

Twój przykład potwierdza tylko, że dziecko z uszkodzonego płodu jest niechcianym darem którym ktoś się musi zająć.

Jeżeli jest zakaz kradzieży to należy zadbać o to aby nie występowała potrzeba kradzieży w społeczeństwie, tzn żeby nie było biedy.
Jeżeli czegoś wymagasz, to zadbaj o to aby było to możliwe.

Jeżeli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kto chce adoptować jakiekolwiek dziecko? Co tak samo? To może przestańmy się ruchać albo lepiej niech przestaną się ruchać ci co nie są w stanie zaakceptować ryzyka. Pomijając już to, że jeszcze dziecko można oddać do okna życia.

@Morritz:

Adoptować chce bardzo wiele ludzi, ale niestety procedury też są skostniałe (chociaż to też może i dobrze, ciężko mi obiektywnie ocenić).
@Haryxd: "Udowadnia ze ktos musi sie tym dzieckiem zajac" no bardzo dziwne XD
Ja o nic nie musze dbac, jesli jestem przeciw morderstwom to nie mam obowiazku edukowac ludzi w tym temacie. Zaszedles w ciaze to ponos tego konsekwencje a nie obarczaj innych, tak samo z kredytem cokolwiek. Wszystko wiaze sie w zyciu z ryzykiem, a jak cos pojdzie nie tak to musisz poniesc tego konsekwencje, a nie wymagac by inni
@LewCyzud Mój Boże. Co za umysłowy ciemnogród.. Mam nadzieję, że jesteś jeszcze niedojrzałym smarkiem i nie masz pojęcia o czym mówisz, bo jeśli jesteś dorosły i mówisz to świadomie to Ci strasznie współczuję oraz mam nadzieję że nie będziesz nigdy musiał stanąć w takiej sytuacji. Ciąża w kochającym się związku nie jest "konsekwencją" tylko wyborem. Niestety, czasami zdarza się tak, że płód jest zbyt słaby, bądź posiada wady, które z góry skazują
@cus_: W sytuacji kiedy plod jest obarczony wadami to w ogole inny temat. Wtedy aborcja jest w interesie wszystkich a orzede wszystkim dziecks ktore sie urodzi tylko po to zeby cierpiec. Mi chodzilo o aborcje bo nie chce miec dziecka. Uwierz mi w kwestii genetyki czy embriologii raczej mam wieksza wiedze od Ciebie. Aborcja to nie antykoncepcja i tyle w temacie
@cus_: Poza tym nie mialbym nic przeciwko jesli by wprowadzili aborcje na zyczenie gdyby wiekszosc spoleczenstwa tego chciala, tylko zeby nikt mojemu dziecku w szkole nie mowil ze nie ma w tym nic zlego.
@LewCyzud Jezu Ty naprawdę nie masz pojęcia o temacie. W tym sęk, że jeśli ciąża jest obarczona najgorszymi wadami to zadecydowano że kobieta ma donosić i urodzić, nawet jeśli miałoby być martwe, mieć trzy nogi albo nie mieć głowy. Nie chodzi tutaj o aborcję "bo tak", bo stoję na stanowisku że jeśli uprawiamy seks, to liczymy się z tym że może być ciąża. Chodzi tylko o to że zmusza się kobiety do